Henkimaailmaan. Näet ehkä unia kauniista maisemasta, kaupungeista, edesmenneitä ystävistä, ajat autolla ym.
Kuoleman jälkeinen aika on samanlaista unta mutta paljon todellisempaa.
Sitten joskus heräämme aivan niinkuin unesta -synnytyslaitoksella.
Tässä vastapainoa Raamatun tutkimuksillenne.🙏
Minne menet kun nukut?
16
132
Vastaukset
- Anonyymi
Näen kauheita painajaisunia autolla ajosta. En osaa ajaa sitä, koska en ole hankkinut korttia. Siis oikeasti. Olen nähnyt unta, jossa lentokone nousee ilmaan pyrstö edellä.
En koe sitä mitenkään omituiseksi.
Sir Roger Penrosen laskelmien mukaan maailmankaikkeus syntyy ja tuhoutuu aina ja ikuisesti uudestaan ja uudestaan. Monet kosmologit ovat kallistuneet tälle kannalle. - Anonyymi
Ei ihminen mene minnekään nukkuessaan.
Aivotoiminta vaan jatkaa työtään ihmisen nukkuessa.
Henkimaailma on sitä Jumalan ja paholaisen aluetta, jonne ei pidä mennä, vaikka lahkot sinne kovasti ihmisiä houkuttelee menemään tarjoamalla erilaisia henkimaailman kokemuksia, joihin tulee addiktio.- Anonyymi
Jos ei ole uskonnollinen kuollessaan niin ei hänen tuonpuoleisessakaan ole uskontoja.
Uskovaisella voi jotakin olla ja myös seuraavassa elämässä. - Anonyymi
Kyllä se sielu voi nukkuessakin käydä henkimaailmassa. Ei siellä mitään paholaista ole
On myöskin tapahtunut ruumiista poistumisilmiöitä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se sielu voi nukkuessakin käydä henkimaailmassa. Ei siellä mitään paholaista ole
On myöskin tapahtunut ruumiista poistumisilmiöitä.Noidat eli Saatanan palvojat pystyvät irtaantumaan ruumiistaan ja tekemään ns. trippejä henkiruumiina. Voivat muuttaa itsensä vaikka ihmissudeksi tai vampyyriksi.
Kristittyjen on pysyttävä ruumiissaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noidat eli Saatanan palvojat pystyvät irtaantumaan ruumiistaan ja tekemään ns. trippejä henkiruumiina. Voivat muuttaa itsensä vaikka ihmissudeksi tai vampyyriksi.
Kristittyjen on pysyttävä ruumiissaan.Ihmisen fyysinen ruumis on Jumalan luoma lahja ihmiselle, mistä pitää olla kiitollinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se sielu voi nukkuessakin käydä henkimaailmassa. Ei siellä mitään paholaista ole
On myöskin tapahtunut ruumiista poistumisilmiöitä.1. Joh. 5:19
Me tiedämme olevamme Jumalasta, mutta koko maailma on Pahan vallassa.
- Anonyymi
Alitajuntaan.
Siitähän konkreettisimmillaan uskonnoissa on kyse. Kaikki tapahtuu omien korvien välissä. - Anonyymi
se on varmaan se taivasten valtakunta, joka just tulee kun virta katkaistaan.
- Anonyymi
Room. 9:8
Tämä tarkoittaa, etteivät Jumalan lapsia ole luonnolliset jälkeläiset vaan että jälkeläisiksi luetaan lupauksen voimasta syntyneet lapset. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Room. 9:8
Tämä tarkoittaa, etteivät Jumalan lapsia ole luonnolliset jälkeläiset vaan että jälkeläisiksi luetaan lupauksen voimasta syntyneet lapset.Raamatun mukaan Jumala siirtää ihmisen kasteessa tästä ajasta ikuisesti eläväksi sieluksi Kristuksen ylösnousemusruumiin jäseneksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raamatun mukaan Jumala siirtää ihmisen kasteessa tästä ajasta ikuisesti eläväksi sieluksi Kristuksen ylösnousemusruumiin jäseneksi.
Niin että siis kastamaan vaan ihmisiä Jumalan lapsiksi! Hellurei! Ilman mielenmuutosta! Tosi helppoa!
Sanonpa vaan, että siinäpä vasta käännynnäisiä tehdäänkin!
Raamatun mukaan Jumala siirtää Putinin kasteessa tästä ajasta ikuisesti eläväksi sieluksi Kristuksen ylösnousemusruumiin jäseneksi.
😊😊😊😊😊- Anonyymi
Anabaptistinen uudestikaste lahkolaiseksi on paha hengellinen synti, mitä ei saa anteeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anabaptistinen uudestikaste lahkolaiseksi on paha hengellinen synti, mitä ei saa anteeksi.
Teuvo! Milloin tunnustat valheellisuutesi? Väität olevasi edesmennyt! Helppoa tuo kirjoittaminen on sinulla ”edesmenneellä”!
Elät valheessa!
- Anonyymi
Mites ruskistettukastike?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996562KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3656133Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603023Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112484Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082145- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341285- 731237