Teslan ovet lukkiutuivat ja niitä ei saatu auki.
Kertoo paljon ajattelemattomasta suunnittelusta, kun oven kahvat eivät hätätilanteessa toimikkaan. Sähkäreissä on monia ongelmakohtia juurikin turvallisuuden suhteen. Suunnittelijat eivät ole osanneet ajatella, että sähköauto voi tosiaan syttyä tuleen ja lukita ovet pois pääsyn ehkäisemiseksi.
Lisäksi on nämä kosketusnäytöt, jotka on pääasiassa huonosti suunniteltu ja aiheuttavat paljon ongelmia, kun pitää etsiä pyyhkijän toimintoja alavalikon alavalikosta.
Melko laadutonta puuhastelua autonvalmistajilta.
Tesla syttyi tuleen ja nainen kuoli amerikassa ja mies vaati korvauksia.
4
68
Vastaukset
- Anonyymi
Heh nyt taas.
Nuo Teslan suunnittelujohtaja eivät mitenkään liity auton käyttövoimaan. Ei mitenkään.- Anonyymi
Ai munastako nuo sähköautot on sitten kuoriutuneet?
- Anonyymi
On ne turvallisia autoja, kun menee ovet lukkoon ajaessa.
Myös bensa Citroenissa, ainakin pienimmässä menee ovat automaattisesti lukkoon, kun autolla ajaa.
Enon vaimo oli sellaisella autolla käymässä ja oli auton kyydissä ja kuulin, kun ovet menivät lukkoon ja kysyin, että meneekö ovet lukkoon ja totesi, että tässä mallissa ovet menee lukkoon, kun autolla löhdetöön liikkeelle.
Siis miksia auton ovat menee lukkoon, sehän on turvallisuus riski.
Jos ajat autolla jäällä ja ovet menee lukkoon, niin etpä saa ovea heti auki, kun jää pettää alta tai muussa onnettomuudessa ei ovet aukea. - Anonyymi00006
Kuumat naiset valmiina juttelemaan kanssasi 👉 https://Tanya.hoty.lat/Tanya#/?/?/j3lgu0klo
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-165754Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835375- 1253394
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin903347- 1201137
- 571087
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301012- 44808
- 37805
- 23739