Yhteiset päivystys

Anonyymi-ap

Mikä näitä ihmisiä vaivaa kun kaikki sairastuvat sen jälkeen kun omat terveys asemat on suljettu? Tullaan joukolla päivystykseen ja ruuhkauttaa se. Olkoon nuha tai tikku sormessa. Nämä voisi kotona hoitaa. Yksi ryhmä on jotka internetin ihmeellisessä maailmassa ovat löytäneet diagnoosin. Menevät tohtorin luo ja kertovat mua vaivaa tämä. Yksikään lääkäri ei teitä usko. Nyt hyvät ihmiset järki käteen ja lääkäriin kun on tosi tarve. Muuten tämä hyvä hoito kaatuu. Yhteiset päivystyksessä ette saa sen kummempaa hoitoa kuin omalla terveys asemalla. Siellä on yhtä hyvää hoitoa kuin yhteiset päivystyksessä. Joten järki käteen hyvät ihmiset.

3

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tukiais-kansaa ajatellessa, voisiko kyse olla sairasloman hakemisesta?

    • Anonyymi

      Länsimaissa nämä lääkkeet ja annetut hoidot ovat kolmanneksi yleisin kuolinsyy sydän sairauksien ja syöpien jälkeen. Osa näistäkin voi olla lääkkeiden haittavaikutuksista johtuvia, osa lähinnä siitä mitä syömme elääksemme ja osa kemiallisista myrkyistä, säteilystä, ym. ulkoisesta vaikutuksesta johtuvia. Mitään taudin aiheuttaja mikrobeja ei ole mitkä uhkaisivat ihmisten terveyttä puskista leviävinä epidemioina on vain näistä luotuja mielikuvia joilla ihmisiä pelotellaan. Terveysviranomaisten pitäisi tietää, että pelottelu yksistään riittää lisäämään ihmisten oireilua ja siitä huolimatta sitä rummutetaan valtamedioissa 24/7.

    • Anonyymi

      Vanhukset ei tee puhelimella soittamalla, tai puhelimella / tietokoneella netissä reseptienuusintaa vaan sekin pitää mennä paikan päälle, kun ei viitsitty tulla 2000-luvulle vaan jäätiin 70-luvun viljapellolle könöttämään.

      Mikä hemmetti saa ihmisen kehityksen pysähtymään niin, että päättää vaikka 80-luvulla että hei, tästä eteenpäin mä en mee sitten ihmiskunnan kehityksen mukana? Mulle riittää mustavalko televisio.

      Onhan tuo jonkin aikaa jo ollut myös trendi että vanhukset kun tulee vastaanotoille, niin niille on ruvettu antamaan lääkkeitä, ketipinoria nukkumiseen jne mitä muuta pilleriä. Nythän niille lääkärit määrää kuolemanpelkoihin jo vahvat bentsot.

      "Sullahan on äiree kaapit täynnä lääkkehiä, mihkä sä näitä nuan palio tarttet, onko sulla torettu joku syäpä?" "Lääkäri ne antoo ku sanoon jotton yksinäästä ja vasenta koipia välillä ramaasoo, vai oliko se oikia koipi sittenki?" "Joo justihi, mitähä varten täs on yksinääsyytehen ja koipikipuhun sitte määrätty kahtaa eri opiaattia ja yksinääsyyteen 3 eri bentsoa, ja mihkä sä tätä ketiniporia tarttet, tämähän on psykoosi lääkettä?" "Niin no se lääkäri ne määräs ja minoon ne reseptin mukahan sitten ottanut, se ketipiinori ainaki väsyttää ja kyllä niillä opiaatiilla kivut liävittyy, misäpä minä ku lääkäri paremmin tiätää"

      "No nii justihi, se on ny äiree niin, jotta vaihra lääkäri."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      139
      2803
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      262
      2449
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      26
      1466
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      35
      1442
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1172
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1133
    7. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1043
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      1002
    9. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      58
      896
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      297
      867
    Aihe