Lahjoita keräykseen?

Anonyymi-ap

Lääkärit ilman rajoja. tuli kirje, jossa luki virheellisesti Israelin suorittaneen Gazassa kansanmurhaa.

Lisäksi Israelilla on jo kymmeniä sairaaloita Gazassa, jossa he hoitavat Egyptin-palestiinalais potilaita, sodan aikana hoito suoritettiin Israelissa.
Hamasin uutisointi nälänhädästä on liioiteltua,.
Israel on toimittanut ja sallinut päivittäin rekkakuormittain ruoka apua palestiinalaisilta.

6

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Avovankilaan, jota Israel niehittää vuodesta 1967, on kai jo päässyt muutamia rekkoja.
      Kuolleita on jo yli 70 000. Jumala itkee ja kiroaa fasismia ja valtioterroristeja!

      • Anonyymi
        UUSI

        normaalia kuolemista väestössä.Suomessakin kuolee varmaan suunnilleen 70.000ihmistä pelkästää vuodessa.

        saat vastata valheistasi kerran.


      • Anonyymi
        UUSI

        Synnin kirouksen alla, niin juutalainen kuin ei juutalainenkin on jokainen joka ei ole antanut sovittaa itseänsä Junalan kanssa ja kääntyä pois entisestä syntielämästään.

        ”Joka uskoo Poikaan, sillä on iankaikkinen elämä; mutta joka ei ole kuuliainen Pojalle, se ei ole elämää näkevä, vaan Jumalan viha pysyy hänen päällänsä."”
        ‭‭Johannes‬ ‭3‬:‭36‬ ‭FB38‬‬

        ”Sillä Jumalan viha ilmestyy taivaasta kaikkea ihmisten jumalattomuutta ja vääryyttä vastaan, niiden, jotka pitävät totuutta vääryyden vallassa, sentähden että se, mikä Jumalasta voidaan tietää, on ilmeistä heidän keskuudessaan; sillä Jumala on sen heille ilmoittanut.”
        ‭‭Roomalaiskirje‬ ‭1‬:‭18‬-‭19‬ ‭FB38‬‬


    • Anonyymi
      UUSI

      Kun joku S-ryhmä on alkanut boikotoimaan Israelien hedelmiä kaupoissaan , niin kaupoissahsn on vielä Jaffa juomia ja Jaffa keksejä ym jotka viittaavat Israeliin? Eikö mekin tulisi poistaa ?

      Entä mitkä tahot siitä sitten kärsivät? Suomalaiset virvoitus juoma tehtaat. Tosin heidän kalja kauppansa saisi muutenkin tyrehtyä tämän juoppo kultturi kansan tähden. Viimeisimpiä hölmyksiä on esitykset viinakauppojen sunnuntai ja yö(!) aukioloihin ja viinojen kotiin kuljetukset.

      ”Viini on pilkkaaja, väkijuoma metelöitsijä: ei ole viisas kukaan, joka niistä hoipertelee.”
      ‭‭Sananlaskut‬ ‭20‬:‭1‬ ‭FINRK‬‬

      ”Älä vietä aikaasi viininjuojien parissa äläkä lihan ahmijoiden, sillä juomari ja ahmatti köyhtyvät, ja uneliaisuus puettaa ryysyihin.”
      ‭‭Sananlaskut‬ ‭23‬:‭20‬-‭21‬ ‭FINRK‬‬

      ”Kenellä on voivotus, kenellä vaikerrus? Kenellä riidat, kenellä valitus? Kenellä haavat ilman syytä? Kenellä sameat silmät? Niillä, jotka viipyvät viinin ääressä, jotka tulevat mausteviiniä maistelemaan. Älä katsele viiniä, kuinka se punoittaa, kuinka se maljassa hohtaa. Helposti se valahtaa kurkusta alas. Lopulta se puree kuin käärme ja vuodattaa myrkkyä kuin kyy. Silmäsi näkevät outoja, ja sydämesi puhelee sekavia. Sinusta tuntuu kuin makaisit keskellä merta, kuin makaisit maston huipussa. ”Löivät minua, mutta en tuntenut kipua, pieksivät minua, mutta en tiennyt siitä mitään. Milloinkahan herään? Tahdonpa taas hakea tätä samaa.””
      ‭‭Sananlaskut‬ ‭23‬:‭29‬-‭35‬ ‭FINRK‬‬

      "Tahdonpa taas hakea tätä samaa.””Sitä se aineen himo teettää orjallansa.
      ‭‭

    • Anonyymi
      UUSI

      70 000 kuollut pommituksissa. Mukaan ei lasketa edes sodan oloista johtuvia kuolemia sairauden tai aliravitsemuksen vuoksi.

      • Anonyymi
        UUSI

        He ovat Hamas taistelijoita kaikki tyynni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9417
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      75
      4915
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      49
      4596
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      8
      2378
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1586
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      43
      1410
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      53
      1320
    8. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1286
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1252
    10. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      45
      1212
    Aihe