Suomalaiset tyhmää kansaa

menivät eu.hun
natoon
täyttää maansa roskasakilla
maksaa huumevasureille yleistukea
äänestää jotain politiikasta mitään tietämättömiä muusikkoja ja näyttelijöitä istuskelemaan ja kahvittelemaan eduskuntaan.
palvovat sota-saasta jenkkejä ja matkivat joka asiassa
lietsovat vihaa keskenänsä toisilleen

= tuhosivat hyvinvointi valtion
21208
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Oikein!!!

Äänestä

Ei hätää onhan teillä viellä ossin lahko kun ano jo karkas.

Äänestä

Kaiket päivät ja vuodet jauhavat täälläkin vaaleista ja puolueista. Kuka voittaa vaalit kuvitellen kaikkea. Tv ja lehdet kertoo niille mitä pitää sanoa ja txt mistäkin. Mitään omaa ei ole. Koska koulussa ei opetettu asiaa ei ole olemassa. Muut keksii ja on Venäjä mielinen ym roskaa.. Eivät osa etsiä tietoa mihinkään. Jos paljastaa jotain ei mitään reagointia.

Äänestä
  • Oletko sinä siis niitä heränneitä?

    Äänestä

Stubb valtosineen sotkee ja estää maailmanrauhaa parhaansa mukaan. Häkkänen on idiootti.

Zelenskyi on kuin pikkupoika ja naiivisti luottaa Suomeen ja Stubbiin.

Samanlainen on jo vanhuudenhöperö Trump.

Suomella on aivan tarpeettoman hyvä maine: päättäjät ovat pelkureita ja sotkeneet jo etenkin Suomen omat asiat. Lasku tuee olemaan kova.

Äänestä

Eihän suomea enää ole kun mielikuvissa on menty silmät kiiluen kaikkeen mukaan sokeasti

2Äänestä

Äänioikeus pitäisi poistaa vanhoilta yli 80v kansalaisilta, mamuilta ja teineiltä.

Euroon se vasta virhe oli liittyä. Ruotsinkaan ei tarvitse maksaa avustusta kusessa olevien euromaiden velkoja saamatta niitä koskaan takaisin. Kaikki tavarat ja ruoka maksoivat euroon siirryttäessä kuusinkertaisesti. Näissä kaupat kusettivat ja väittivät, että hinnat eivät ole nousseet. Ruotsissa menee talous paremmin, kuin Suomessa paremman talouspolitiikan ja euroon kuulumattomuuden ansiosta. Ainoa hyvä asia eurossa on, että matkustaessa toiseen euromaahan ei tarvitse miettiä tuotteen tai ruoan hintaa toisen valuutan kurssien takia, eikä tarvitse vaihtaa valuuttaa.

Äänestä
  • Aivot ovat kehittyneen aikuisiksi vasta 30 vuotiaana. Alle 30 vuotiaat hakevat tietonsa somesta, tiktoksista yms paskasta ja äänetävät vigeliuksia. Tsih.

    Äänestä

Euro tän tuhosi.

1Äänestä

Jos Norja olisi liittynyt EU:hun ja Euroon, niin sekin olisi nyhdetty köyhäksi ajat sitten ja luonnonvarat olisi myyty ulkomaille. Tekivät siellä viisaasti ja maa porskuttaa omavaraisuudellaan rikkaimpien maiden joukossa.

2Äänestä
  • Ja EU-maista esim. Puola ja Tsekki ovat vauraampia kuin Hölmölä. Tsekissä moottoritiet ovat pöytämäisen sileää asfalttia ja nopeudet nostetaan motarilla 150:een kun taas meillä kuoppia ja kiviä väistellään ja asfalttitiet muutetaan sorateiksi.

    Äänestä

  • Venäjäkin olisi saatettu saada tuhottua tarjoamalla sille EU-jäsenyyttä.

    Äänestä

Suomi velkaannutti itsensä lähettämällä miljardeja Ukrainan rosvoille.
Eikä se ole tapahtunut vahingossa vaan tarkoituksella.
Milloin aletaan täällä tutkimaan asioita?

2Äänestä
  • Sillä tuella pääsimme tarkkailuun.

    Äänestä

Hyvinvointivaltio 🙂

Äänestä
  • Hyvä satu.

    Äänestä

Juuri näin on! Tyhmä kansa---romahtava maa.

Äänestä

Olisi kannattanut ajatella silloin kun pilaaminen alkoi..
nyt on köyhyyttä, työttömyyttä, mielenvikaa,matuja tyttöjen kimpussa ja veitsitappajia ja huumevasemmistolaisia ym.
Tämäkin on vasta alkua..

1Äänestä

Se on kyllä noin suurinpiirtein!

Äänestä

Suomalainen on orjamainen ja näin ollen tyhmä. Syytää verotuloja korruptiolle, matuille, vasureille, ulkomaiden pöljille.

Äänestä
  • Mutta ei sulle yhtään? voi harmi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

menivät eu.hun
natoon
täyttää maansa roskasakilla
maksaa huumevasureille yleistukea
äänestää jotain politiikasta mitään tietämättömiä muusikkoja ja näyttelijöitä istuskelemaan ja kahvittelemaan eduskuntaan.
palvovat sota-saasta jenkkejä ja matkivat joka asiassa
lietsovat vihaa keskenänsä toisilleen

= tuhosivat hyvinvointi valtion

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu