Talouskasvu alkaa pian

Ei ole mitään indikaattoreita näkyvissä etteikö nousukausi olisi ihan nurkan takana.
7103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kunhan junarata valmistuu niin siihen sijoitetut miljardit tulevat moninkertaisina takaisin.
Kun kuuntelee radanvarren kuntien päättäjiä, rata imaisee jostain heti kaikkiin kuntiin tuhansia uusia työpaikkoja joille pitää rakentaa uusia työpaikka-alueita, kaikkiin kuntiin muuttaa tuhansia uusia työntekijöitä asumaan, joille pitää rakentaa tuhansia uusia asuntoja ja lisäksi kauppoja, kouluja, päiväkoteja, harrastustiloja ja näin kenenkään ei tarvitsekaan liikkua junalla.
Unohtuu vain että mistä työpaikat tulivatkaan, siirtyykö euroopasta ja Kiinasta tuotantoa uuden hienon radan varteen vai onko päättäjiltä ajatuskulku katkennut siihen kun joku ilmoitti että työpaikkoja tulee hirmuisesti.
Mikä voisikaan mennä pieleen?

Äänestä
  • "HERRAJUNA A. HITLERIN TYYLIIN"!!!

    Äänestä

"TALOUDEN SYÖPÄKASVAIMEN KASVUKO???"!!!

Äänestä

Joulupukkiin ja talouskasvuun uskotaan lujasti.

Äänestä
  • "JOULUPUKKI ON AITO,TALOUSKASVU ON HUUHAATA"!!!

    Äänestä

Se on ollut nurkan takana jo 20 vuotta.

Äänestä

Odotetaan rauhassa OP:n seuraavaa ennustetta, niin Petturi tulee taas toivomaan kansalaisia tuhlaamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ole mitään indikaattoreita näkyvissä etteikö nousukausi olisi ihan nurkan takana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu