Haussa uusi Toyota, nelivetona. En enää hybridiä osta, koska seuraava demarivetoinen hallitus nostaa rajusti bensaveroja ja käyttömaksuja.
Mikä noista olisi paras ostos? Touringissa on eniten pourua eli 380 hv ja takavetopainotteinen neliveto, lisäksi range nelivetona isoimmillakin 20" pyörillä 501 km ja 18" pyörillä n. 550 km eli juuri riittävä että sen kanssa voin elää.
C-HR+ on parhaimman näköinen ja sen huippunopeus paras noista eli 180 ja sillä on itselleni jonkinverran merkitystä (ns. irtiotto onnistuu helpommin ja pitkien possujonojen täyskiihdytys-ohitus antaa enemmän nopeusvaraa). Tavaratila on pienin noista, no 400 litraa ehkä riittää 2 hengelle?
bZ4X olisi samoissa hinnoissa CH-R+:n kanssa, isommat tilat vaan. Huiput vain 160 km/h ja ulkonäkö vähäsen outo (ei maasturimainen eikä hatchbackikaan). Neliveto ainakin myyjän mukaan parempi kuin CH-R+:ssa eli Subarun peruja.
Minkä NOISTA ottaisitte?
Mikä näistä? Toyota CH-R+, bZ4X vai bZ4X Touring?
Anonyymi-ap
5
60
Vastaukset
- Anonyymi
CH-R näyttää aivan hirveältä. En kehtaisi sillä ajaa.
- Anonyymi
Miten muka? Hienoimman näköinen noista, sporttisen menevälinjainen, viisto takalasi ja hienot takavalot!
- AnonyymiUUSI
Odottaisin sen touringin, on farkku ja saa koirat takaloosteriin helposti.
- AnonyymiUUSI
Touring noista OK mutta rumahan sekin on. Ei kuitenkaan yhtä ruma , kuin noi teslat.
- AnonyymiUUSI
Toyotasta kannattaa pysyä erossa. Eivät osaa tehdä autoja enää lainkaan ja varsinkin sähköautoista ovat ihan kuutamolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.633776Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883159Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin812381Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141620Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m701388- 921242
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä401172Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11011Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä551005- 47972