"Tulipalo ja sen jälkeiset tutkimukset osoittavat, että korkeakaan lämpö ei yksin riitä sytyttämään ja tuhoamaan sähkö- ja hybridiautojen ajoakkuja, vakuutusyhtiön julkaisun yhteydessä sanotaan."
https://www.is.fi/autot/art-2000011656812.html
Korkeakaan lämpö ei yksin riitä sytyttämään ja tuhoamaan sähkö- ja hybridiautojen ajoakkuja.
6
95
Vastaukset
- Anonyymi
Nehän syttyy aivan muista syistä , kuin kuumuudesta. Sitten onkin tuli perseen alla ja kiire paeta.
- Anonyymi
Syttyvät vaan todella harvoin ja kokoajan riskit vähenee kun opitaan uutta kokemusten kautta, harmittaako?
- Anonyymi
Pietarin trollitehtaan ja Tojo hönön dissausta kaikki sähköauto vastustus ! ! ÄLÄ KOMMENTOI MITÄÄN MITÄ VÄHÄNKIN EPÄILET TOJO HÖNÖN TAI PIETARIN TROLLITEHTAAN DISSAUS SPÄMMIKSI ! ! ÄLÄ KOMMENTOI ! ! SUOLEN SURKEA MODEROINTI MAHDOLLISTAA PIETARIN TROLLIT ! ! VARO ! ! !
- Anonyymi
Kuinka paljon varausta akuissa oli palon tapahtumanhetkellä?
- Anonyymi
Tampereen palo "sai alkunsa ... hybridiauton ajoakustosta." Tämä oli tutkimuksen tulos.
Ei se että jotkut unelmoi jostain möröistä jotka ryömii liekinheittimien kanssa autojen alle kuumentaakseen akkuja, muuta palon syttymissyytä. Ei vaikka kuinka yritätte. Oikeesti, aikuiset ihmiset!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002655Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746