Voiko kuka tahansa kuolla koska tahansa?
Miten on asia?
6
172
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä. Onnettomuuteen, jossa menettää henkensä, voi joutua kuka tahansa koska tahansa jopa ilman omaa syytä.
- Anonyymi
Todennäköisyys, että omalle kohdalle sattuu on hyvin pieni ja kasvaa iän karttuessa 100 vuotiailla kuoleman todennäköisyys on jo aika suuri pienenkin vastoinkäymisen aiheuttamana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todennäköisyys, että omalle kohdalle sattuu on hyvin pieni ja kasvaa iän karttuessa 100 vuotiailla kuoleman todennäköisyys on jo aika suuri pienenkin vastoinkäymisen aiheuttamana.
Onnettomuuksien riski on huomattava noin 18-vuotiailla. Miksiköhän?
Tuore ajokortti ja tyhmyys!
- Anonyymi
Ajatteleminen on sangen kiellettyä useimmiten.
- Anonyymi
Voi, paitsi kansanedustajat ja presidentit ei voi. Heillä on jatkuvasti lääkäri päivystämässä ja elvytetään jos jotain ongelmaa tulee.
Tavalliset ihmiset kyllä voi kuolla minä hetkenä tahansa. Eikä kukaan edes välitä. - Anonyymi
Kyllä, mutta se on todennäköistä vain iäkkäiden kohdalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950