Voiko kuka tahansa kuolla koska tahansa?
Miten on asia?
7
205
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä. Onnettomuuteen, jossa menettää henkensä, voi joutua kuka tahansa koska tahansa jopa ilman omaa syytä.
- Anonyymi
Todennäköisyys, että omalle kohdalle sattuu on hyvin pieni ja kasvaa iän karttuessa 100 vuotiailla kuoleman todennäköisyys on jo aika suuri pienenkin vastoinkäymisen aiheuttamana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todennäköisyys, että omalle kohdalle sattuu on hyvin pieni ja kasvaa iän karttuessa 100 vuotiailla kuoleman todennäköisyys on jo aika suuri pienenkin vastoinkäymisen aiheuttamana.
Onnettomuuksien riski on huomattava noin 18-vuotiailla. Miksiköhän?
Tuore ajokortti ja tyhmyys!
- Anonyymi
Ajatteleminen on sangen kiellettyä useimmiten.
- Anonyymi
Voi, paitsi kansanedustajat ja presidentit ei voi. Heillä on jatkuvasti lääkäri päivystämässä ja elvytetään jos jotain ongelmaa tulee.
Tavalliset ihmiset kyllä voi kuolla minä hetkenä tahansa. Eikä kukaan edes välitä. - Anonyymi
Kyllä, mutta se on todennäköistä vain iäkkäiden kohdalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647