Miksei russofobiaa voida korvata turvallisuusyhteisytyöllä Euroopassa?

Anonyymi-ap

Eurooppa on ihme alue, niin paljon vihaa eri maita kohtaan. Ja siksi ei tehdä yhteistyötä, mieluummin sodotaan.

EU korkein virkamies Kallas tulee vielä kaikkein russofobisimmasta maasta Virosta. Varma saada ongelmia Ukrainan sodan jälkeen. Hänet tukisi heti vaihtaa ja Von Den Leyer myös.

Euroopan tulisi nyt jo ymmärtää, että jatkuva russofobia ei todellakaan lisää turvallisuutta.
Eurooppa haluaa USAn mukaan vastakkainasetteluun, mutta se sanoi bo ei käy. Olette yksin ja tehkää mitä haluatte. Me Tehdään nyt Venäjän kanssa businesta.

Yhteistyö Euroopan ja Venäjän välillä tuo turvallisuutta ja lopettaa kaikki sodat ikuisesti. Se on ainut suunta Euroopalle.
Olkoonkin vaikea ajatella just nyt sitä.

13

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikeahan se niin on ajatella, koska Venäjä haluaa lisää sotaa ja valloituksia, kun kaikki muut haluavat rauhaa.

    • Anonyymi

      Aika läpinäkyvää tämäkin venäjämielinen soopa avaus. Kyllä nämä ryzzän ikuiset rauhat on nähty. Sota hullu putler ajoi yhyeistyön alas.

    • Anonyymi

      Olis voinut kysyä ryssiltä etteikö yhteistyö Ukrainan kanssa olisi ollut parempi kuin sota?
      Olisi toki mutta sotakiimainen ja väkivaltainen venäjä ei halua elää rauhassa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ehkä nämä kommentit edellä selittävät, miksi aloittajan toive ei luultavasti toteudu. Suomalaiset ovat lietsoneet itsensä ja toisensa sellaiseen vihaan ja pelkoon, ettei rationaaliselle ajattelulle jää paljoa tilaa. Tämä kaikki ryyditettynä silkalla typeryydellä, on ajanut meidät siihen ilmapiiriin, missä nyt olemme.

      • Rationaalista on olla luottamatta lukemattomia sopimuksiaan pettäneeseen natsi-Saksan kaltaiseen fasistiseen ja imperialistiseen terroristi- ja rikollisvaltioon, joka hyökkäilee naapurimaihinsa valtaamaan niitä. Miksi et kykene edes tuota vertaa ymmärtämään?


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Rationaalista on olla luottamatta lukemattomia sopimuksiaan pettäneeseen natsi-Saksan kaltaiseen fasistiseen ja imperialistiseen terroristi- ja rikollisvaltioon, joka hyökkäilee naapurimaihinsa valtaamaan niitä. Miksi et kykene edes tuota vertaa ymmärtämään?

        Varmaankin pitää paikkansa: kenen ljeipää syöt, sen lauluja laulat.


    • Anonyymi

      Miksei russofobiaa voida korvata turvallisuusyhteisytyöllä Euroopassa?

      niinpä! KIVOJEN koaksiaalisten haupitsien ja kivojen koaksiaalisten tykistökranaattien massatuotannolla?

      • Anonyymi

        🙄 Voi hyvää päivää.


    • Anonyymi

      Sisällissota Ukrainassa on seuraava askel.

      Kumman puolelle Nato-suomi asettuu - sotaa haluavien Ukrainan Natsien koalition-, vai Rauhaa haluavien venäläismielisten Ukrainalaisten puolelle?

      • Anonyymi

        Tää sisällissota tulee kyllä venäjälle.


      • Anonyymi

        Venäläinen trolli voi muuttaa nyt Suomesta Ukrainaan tekemään siellä propaa Venäjän puolesta!

        Hänellä on Suomen perua laaja kokemus toivottomasta yrityksestä, johon paikallinen väestö ei usko tipan vertaa!


    • Anonyymi

      IKUINEN RAUHA JA VENÄJÄ SAMASSA LAUSEESSA,🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe