Mamunuoret pyörittävät pääosaa huumekaupasta

Näin meille kertoiltiin illan Rikospaikka ohjelmassa. Mitäs vihervassarit tähän sanovat mamukiimassaan? Lisää vai rajat kiinni?
7105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jonkunhan sitäkin bisnestä on pakko pyörittää. Pysyvätpähän kantikset erossa huumekaupasta kun eivät uskalla myydä tai tulee valtataistelu ja kuula kalloon. heh.

Äänestä

Vihervassarit ostaa niitä huumeita kaikki kelan tukipumit.

Äänestä

On ihan turhaa hankkia mitään kuolemanestolääkkeitä narkkareille.

Äänestä

Missä mamu, siellä aina ongelma.

Äänestä

Kyllä mä ymmärrän että persut haluaa suomalaisia huumekauppiaita. Siitä vaan ajamaan lakia joka takaa suomalaisille myyjille pienemmät tuomiot.

Äänestä

Mamut tappaneet tuhansia suomalaisia myymillään huumeilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin meille kertoiltiin illan Rikospaikka ohjelmassa. Mitäs vihervassarit tähän sanovat mamukiimassaan? Lisää vai rajat kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu