" Dragone tunnustaa, että Natolla on paljon enemmän rajoitteita kuin Venäjällä. Tällä hän viittaa etiikkaan ja lakiin.
– Se on ongelma. En halua sanoa, että olemme häviäjän asemassa, mutta meillä on vaikeampi asema."
Profetia tarkentunut ja tullut lähemmäksi prosessissa toteutua reilussa kahdessa vuodessa lisää:
Huom! Ei mielellään kuunneltavaksi alle 24 vuotiaille ellei ole kristitty eikä mielenvikaisille!
https://www.youtube.com/watch?v=zInyLCrarmk
Putin osaa hyödyntää tämän iskemällä USA:aan
1
<50
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Jumala tulee tuomitsemaan USA:n sen rikoksista ja profetijan mukaan Venäjän vetypommittajessa USA:n.
Se on selvä yhtälö: Kun Venäjällä ei ole moraalisia ja lain asettamia rajoitteita ja hijasteita toisin kuin USA:lla ja etenkin etanan tavoin toimivalla Euroopalla 2025 tilanne, niin Venäjän on helppo olla aloitteentekijä kuten se on tottunut olemaan valitsemallaan hetkellä ja sellainen voi ilmaantua jossakin USA:lle tapahtuvan katastrofin aikana tai sitten vaan isku tapahtuu muuten vaan yllättäen kuin salama kirkkaalliselta taivaalliselta.
Nopea voittaa hitaan varsinkin kun kyseessä on yjinaseijen tuhovoimaksillisuujet.
Selef Urge
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2213202Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3222813Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.761810Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551715Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?481591- 1221386
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,111342Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171280Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4321274- 1051269