Petosjytkyhallitus aikoo leikata jo kaikista köyhimmiltä Suomalaisilta. Eli toimeentulotukea saavilta - 50% !! Siis haloo jo vaikeimmassa asemassa olevilta suomalaisilta -50% ! Estäkää tämä asia, ja pitäkää asiaa esillä julkisuudessa.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Ei köyhimmiltä voi leikata -50% ! tuo on aivan sairasta jos tuo kammottava leikkaus toteutuu.
- Anonyymi
köyhys on oma valinta, joten hyvin voi.
- Anonyymi
Petosjytkyhallitus ( sadistinen saksikäsihallitus ) petti Oman maansa köyhät.
- Anonyymi
Tuollaisiin hankkeisiin ryhtyvät pitää vetää "köli ali". Tuo on rikos luonteista ja käytännössä toteutuessaan lainsäädännön kautta valtiollinen ihmisoikeus rikos. Ei tule menemään lainsäädännöstä läpi, ei ainakaan oikeusvaltiossa, jollainen Suomi lakkaa olemasta jos läpi menisi.
Jos rahasta on noin kova pula on lopetettava ensin kaikki ulkoiset avustukset Suomesta, sekä tulon siirrot, joilla ei turvata ihmisten viimesijaista toimeentuloa. Kun niin on tehty, eikä muuta mahdollisuutta jää jäljelle on teko pakon alainen jolloin muuta ei voida ja kun ei voida pakota ymmärrettävä .Muussa tapauksessa tuollainen teko on mitä vakavin rikos, johon osallistuneet on vietävä tuomiolle pertuslain rikkomisesta ja ihmisoikeuksien viemisestä kansalaisilta. - Anonyymi
Suomi on länsimainen kansanvaltainen demokratia, joissa päätöksenteon perimmäinen tarkoitus on eriarvoisuuksien tasoittaminen ,sekä kansalaisten elinolojen turvaaminen pyrkien pitämään yllä hyvinvointi valtiota päätöksenteon kautta yllä, jossa kaikilla olosi samaiset mahdollisuudet elämänpolulla menetykseen, sekä kansallisesti tuotettaisiin hyvin vointia kaikille jolla pidetään yllä yleistä terveyttä ,sekä hyvinvoipaisuutta. Tuollaiset toimet eivät ole kansanvaltaisen demokratian hengen mukaisia toimia, eikä edistä niitä pyrkimyksiä joita hallinnolle on asetettu ,vaan pikemminkin kasvattaa eriarvoisuutta ja osattomuutta joka suhteessa..
- Anonyymi
Menkää töihin.
- Anonyymi
Kreikas aikoinas vata ja vastuu sidottiin. Heil oli historia saatos simmottis tapa jot kunkansan kokoukses ,joka vastas meiti eduskuntaa, esitti lain se tehtii seisaltas korokkeel hirttosilmukka kaulas. Jos kansakokous hyväksysy lain ,silmukka otettis pois kaulast.Jollei potkastis koroke pois alta. Simmottis tapa pitäs meilläki olla jot noit esitykset olis hiukkaki asiallisia, eik suutas päätettäsi ilmoil iha milllassii esityksii sattus millonki päähä pälkähtämä.
- Anonyymi
Toimeentulotuki uudistuksesta on valiokunta saanut asian päätökseen tänään .Saa nähdä kuinka tuon toimeentulouudistuksen suhteen tulee käymään.
Aiheesta:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/hallitus-esittaa-tylya-muutosta-toimeentulotukeen-sotevaliokunnalta-linjaus/9266900
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde931392- 47921
- 95895
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku86815Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57737- 64602
- 42591
- 34577
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191567- 48547