Tuomitseminen ja tekopyhyys

Anonyymi-ap

Intian pyhässä kirjassa Bhagavad Gita sanotaan että tämä aikakausi jota nyt elämme on riidan ja tekopyhyyden aikakausi.Olen itse erakoitunut koska olen saanut ihmisiltä vain väkivaltaa,tekopyhyyttä ja tuomitsemista.Pelkään miehiä enemmän kuin naisia.
Ääri ateistit sanovat minulle että olen skitso,sillä perusteella että uskon Jumalaan,jälleensyntymiseen,sieluun ja enkeleihin.
Tekopyhät uskikset ovat sanoneet minulle että joudun helvettiin,sillä perusteella että en suostunut sanomaan heille että jeesus on vapahtajani.Minulle Jeesus on vain yksi pyhimys muiden joukossa.On paljon pyhimyksiä jotka auttavat köyhiä ja sairaita.Pyhimyksiä on nytkin maailmassa mutta valta media ei heistä puhu,terroristi saattaa saada enemmän julkisuutta.
Raamatussa on lause missä sanotaan että on helpompi nähdä roska toisen silmässä kuin nähdä roska omassa silmässä,mutta järkevintä on katsoa rehellisesti peiliin ja tunnustaa kaikki mokansa ja syntinsä.
Toivon että ääri ateistit eivät koko ajan halveksisi muiden uskoa ja toivon että tekopyhät uskikset eivät enää tuomitse ketään helvettiin.
Jumala on ylin tuomari ja vain hän voi päättää että minne ihmisen sielu menee tämän elämän jälkeen.
En usko helvettiin mutta karman lakiin uskon.pahasta teosta tulee rangaistus ja hyvästä teosta tulee palkinto.

3

160

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Toivon että ääri ateistit eivät koko ajan halveksisi muiden uskoa"

      Mitä tarkoitat uskon halveksumisella? Esim. sitäkö että toteaa, että uskovien uskomuksille ei ole todisteita?

      Ja usko vaatii epärehellisyyttä (niin kuin usein asia on) niin tietenkin sitä halveksitaan. Ateistit eivät koko ajan halveksii uskovien uskoa, jos uskovat eivät koko ajan osoittaisi, että heidän uskonsa on halveksuttavaa.

      "Jumala on ylin tuomari ja vain hän voi päättää että minne ihmisen sielu menee tämän elämän jälkeen."

      Onko sinulla jotain näyttöä tälle väitteelle, vai onko kyse vain sokeasti uskostasi?

      "En usko helvettiin mutta karman lakiin uskon.pahasta teosta tulee rangaistus ja hyvästä teosta tulee palkinto"

      Onko sinulla jotain näyttöä tälle väitteelle, vai onko kyse vain sokeasti uskostasi?

    • Anonyymi00001

      niin toisen hyvä on toisen paha

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1692
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      893
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      96
      653
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      644
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      618
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe