Intian pyhässä kirjassa Bhagavad Gita sanotaan että tämä aikakausi jota nyt elämme on riidan ja tekopyhyyden aikakausi.Olen itse erakoitunut koska olen saanut ihmisiltä vain väkivaltaa,tekopyhyyttä ja tuomitsemista.Pelkään miehiä enemmän kuin naisia.
Ääri ateistit sanovat minulle että olen skitso,sillä perusteella että uskon Jumalaan,jälleensyntymiseen,sieluun ja enkeleihin.
Tekopyhät uskikset ovat sanoneet minulle että joudun helvettiin,sillä perusteella että en suostunut sanomaan heille että jeesus on vapahtajani.Minulle Jeesus on vain yksi pyhimys muiden joukossa.On paljon pyhimyksiä jotka auttavat köyhiä ja sairaita.Pyhimyksiä on nytkin maailmassa mutta valta media ei heistä puhu,terroristi saattaa saada enemmän julkisuutta.
Raamatussa on lause missä sanotaan että on helpompi nähdä roska toisen silmässä kuin nähdä roska omassa silmässä,mutta järkevintä on katsoa rehellisesti peiliin ja tunnustaa kaikki mokansa ja syntinsä.
Toivon että ääri ateistit eivät koko ajan halveksisi muiden uskoa ja toivon että tekopyhät uskikset eivät enää tuomitse ketään helvettiin.
Jumala on ylin tuomari ja vain hän voi päättää että minne ihmisen sielu menee tämän elämän jälkeen.
En usko helvettiin mutta karman lakiin uskon.pahasta teosta tulee rangaistus ja hyvästä teosta tulee palkinto.
Tuomitseminen ja tekopyhyys
3
160
Vastaukset 3
"Toivon että ääri ateistit eivät koko ajan halveksisi muiden uskoa"
Mitä tarkoitat uskon halveksumisella? Esim. sitäkö että toteaa, että uskovien uskomuksille ei ole todisteita?
Ja usko vaatii epärehellisyyttä (niin kuin usein asia on) niin tietenkin sitä halveksitaan. Ateistit eivät koko ajan halveksii uskovien uskoa, jos uskovat eivät koko ajan osoittaisi, että heidän uskonsa on halveksuttavaa.
"Jumala on ylin tuomari ja vain hän voi päättää että minne ihmisen sielu menee tämän elämän jälkeen."
Onko sinulla jotain näyttöä tälle väitteelle, vai onko kyse vain sokeasti uskostasi?
"En usko helvettiin mutta karman lakiin uskon.pahasta teosta tulee rangaistus ja hyvästä teosta tulee palkinto"
Onko sinulla jotain näyttöä tälle väitteelle, vai onko kyse vain sokeasti uskostasi?- Anonyymi00001
niin toisen hyvä on toisen paha
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520