Usa saa tehdä mitä huvittaa vahvemman oikeudella.

Mitkään rangaistukset ei koske sitä.Jumala voi
käynnistää super tulivuoren purkauksen
korkeintaan.1 metri tuhkaa kauttaaltaan koko
Usan.No olisi sekin jotain edes.
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitä samaa NL ja Venäjä on tehnyt kautta aikojen.

Äänestä

USA toteuttaa nyt (vetäytyessään Euroopasta ja jättäessään Euroopan puolustuksen eurooppalaisten itsensä maksettavaksi) ikiaikaista suomalaisen vasemmiston, erityisesti SDP:n tuomiojalaisten, ihannetta eli Eurooppa ilman amerikkalaisia.

Ei Antti Rinne turhaan sanonut, että rahaa on. Nyt sitä rahaa tarvitaan Euroopan puolustukseen. Suomi maksaa koska olemme rikkaita, kuten Sanna Marin sanoi.
Nyt Suomi voi auttaa rahallisesti muös Italiaa, Espanjaa yms. varustautumaan, kuten aiemminkin auttoi muissa asioissa mm. Jutta Urpilaisen ollessa piuheenjohtajana.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitkään rangaistukset ei koske sitä.Jumala voi
käynnistää super tulivuoren purkauksen
korkeintaan.1 metri tuhkaa kauttaaltaan koko
Usan.No olisi sekin jotain edes.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu