Sanna Marin teettää vaatteensa Suomessa, persut tilaa Temusta

Siinä taas nähdään kuka on isänmaallinen ja kuka ei....
17168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Oksensiko Sanna edellisen kuosinsa piloille, vai miksi teetti?

Äänestä
  • Niinpä, jos viinalasi ja jauhot olisi kaatuneet reikäfarkkujen päälle, niin eikö nuo nyt lähde pesussa, ei olisi tarvinnut turhaa ilmastoa pilailla ja hankkia uutta.

    Äänestä

Olen PS- äänestäjä, tottakai, mitäpä muuta suomalaisena olisin enkä todella tilaa krääsää Temusta.

Äänestä
  • Mä ostan temukrääsän Suomen kaupoista. Saa kauppias siivunsa, ja minä yhtä paskan tuotteen😂

    Äänestä

  • Tämä jutun aloittaja taas jälleen kerran osoittaa suuren tyhmyytensä vetämällä "persut" taas juttuunsa!!
    Mistä kummasta kumpuaa tuo persuviha niin totaalisesti, ettei yhtään juttua voi kirjoitella vetämättä "persut" negatiivisessa mielessä esille!

    Oi typeryyksien typeryys! Tuota kirjoittelijaa ei ole kyllä älykkyydellä rikastettu!

    Äänestä

Jos persut tilaa vaatteet Temusta, niin vassarit ostaa ne käytettyinä kirpparista

Äänestä
  • Persu ei kierrätä! Savuttaa 30 vuotta vanhalla kinnerillä mac RPM 1800.

    Äänestä

Sannalla on varaa teettää vaatteensa.

Äänestä

Isänmaallista pettää oma kansa, ja levittää koronaa, reps🤣

Äänestä

Persu tilaa tuotteet temusta, ja vassari ostaa ne sitten kirpikseltä " Suomalaisena".
Kun Persu on herkkähipiäisenä leikannut " Made in china" läpyskät pois😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣

Äänestä

Eikö kantasuomalaisilla ole oikeus pukeutua miten haluaa? Vihervasemmisto tottakai pyrkii pilkkaamaan, sensijaan naisten ja tyttöjen kaapuja sekä pakkohuiveja eivät uskalla kritisoida, koska se olisi rasismia.

Äänestä

😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣Marinin kirjaan hakataan 1000 puuta😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣

Äänestä

Sanna Marin teettää vaatteensa Suomessa, vaatteidensa sijaan saisi mennä perheensä luo. Aivan sama missä materislimiä, sitä on : perhe on voima voittamaton

Ei, a kuka ei....kö kukaan tajununut avaukseni ideaa?

Ottakoon vaikka suhuin Teemulta, mutta perhessä on äiti isä ja lapset!
Siinä taas nähdään, Marin on epäperheelinen

Toivoen
Avaaja
Hyvää Joulua

1Äänestä
  • 😂 Koskettava puhe😂
    Roskakirjan kantaäiti, 😂
    Paljonko aikaa perheeltä vei typerän paljastusläpyskän tekeminen😂
    Monta puun tainta(lasta)😂 kaadettu ilmastolta pois 😂 kirjan takia

    Äänestä

Ihan samanlainen asu Sannalla kuin presidentin puolisolla, mahtoi olla nolo tilanne.

Äänestä
  • Tilaa tuotteet staa ne sitten " Suomalaisena".
    Kun Sanna on herkkähipiäisenä tullut syyttä juhlliin😆😆😆😆😂😂😂😂🙃🤣🤣🤣🤣
    Erosi ekana päivänä, kas tuli silti juhliin.😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃

    MINKÄ VUOKSI ?????????????????????????????????????
    ei ole hallituksen jäsen LEOLOL😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂

    eIKÄ OPPOSHITION😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂😂😂🙃😂

    Äänestä

Heh heh, luin että "pesut tilaa Temusta".

Vähän ihmettelinkin että mitä ihmettä. Pesuaineet saattaisi sieltä saada.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siinä taas nähdään kuka on isänmaallinen ja kuka ei....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu