ei taida tietää historiaa kun katsoo mitä möläyttelee jenkki telkussa, samaa tasoa kun kaja kallas.
Elina valtonen
10
221
Vastaukset
- Anonyymi
Tottahan tuo puhuu.
Ei ihme että putinmielisiä pännii. Eivät ole tottuneet totuuteen.- Anonyymi
RyZZykän olematonta höpötystä.
- Anonyymi
ÄO huitelee molemmilla samoissa lukemissa?
- Anonyymi
Valtoskalle pitää panna suukapula ja sitoa puuhun kiiruimmaksi aikaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valtoskalle pitää panna suukapula ja sitoa puuhun kiiruimmaksi aikaa.
Ei vapaassa maassa mitään suukapuloita tarvita, emme tarvitse tänne mitään venäjän tapoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vapaassa maassa mitään suukapuloita tarvita, emme tarvitse tänne mitään venäjän tapoja.
Eli Suomessa saa ministerit vapaasti valehdella historiasta?
No eiköhän Venäjälläkin saa 😂 - Anonyymi00015UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ei vapaassa maassa mitään suukapuloita tarvita, emme tarvitse tänne mitään venäjän tapoja.
No se on kyllä totta. Samoja tyhmyyksiä hoetaan ilmankin kuin samasta suusta.
- Anonyymi
Elina Valtonen toistaa sanasta sanaan samaa väitettä kuin Kaja Kallas Venäjän 19 hyökkäyksestä naapurimaihin 100 vuoden aikana kun muka sinne ei olla hyökätty kertaakaan.
Tämä on selvästi taas yksi EU-Naton "narratiivi" jota nämä papukaijat toistelevat nostaakseen Venäjän uhkan tuntua.
Tämä on hyvin halveksittavaa ministerin alentumista sellaisen valhepropagandan levittämistä laajalle yleisölle.
Semminkin kun puhuu suomalaisena, kun kaikki hyvin tietävät, että jatkosodassa Suomi Saksan rinnalla hyökkäsi Venäjälle ja miehitti laajaa osaa Vienankarjalaa.
Käynnissä on selvästikin näiden käskyläisten sodanlietsontaa palveleva historian uudelleen kirjoitus.- Anonyymi
No nyt kun ukraina häviää hölmön Nato-sotansa, nii Valtoskan valtiolliset tehtävät olivat sitte siinä.
- Anonyymi00014UUSI
Kaunis nainen tuo Elina.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33646SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933569Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1273309Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713281Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202146Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251738- 271446
- 321431
- 861315
- 151283