viime lokakuussa, kun häneltä kysyttiin, olisiko hän valmis puolustamaan Suomea Venäjän hyökkäykseltä.
Kyllä ja voimaakkaasti, sanoi Trump
Anonyymi-ap
9134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Donald Trump on patologinen valehtelija ja sarjapettäjä. Hän on huijannut perheenjäseniään. Hänellä on ollut lukuisia skandaaleja liittyen uskottomuuteen avioliitoissaan. Häneltä on vaadittu oikeudessa 350 miljoonan dollarin korvauksia liikekumppanien vedättämisestä. Tuorein käänne tässä prosessissa oli tuomion kumoaminen elokuussa. Ja hän on valehdellut omalle kansalleen suoraan päin näköä kymmeniätuhansia kertoja.
Hän oli jopa valmis tietoisesti rikkomaan maan perustuslakia valheeseen nojaten.
Voi meitä, maailman kansalaisia. Jos meillä ei ole mitään annettavaa tai halvalla myytävää Trumpin rikkauksien kasvattamiseksi, emme ole mitään.
Ja mallin on kopioinut akselilta Hitler- Stalin- Putin
Kuka muistaa natsien sloganin Saksan tekemisestä suureksi jälleen!
Joka siis tuhosi Euroopan aika totaalisesti aikanaan.
Yli-ihmiset tappoivat surutta metamfetamiinipöllyissään, mutta sekään ei kestänyt!
Trump puhuu mitä sattuu.
Kyllä sitä fasistit ohjailee.
Ei totuus.
Ei oikeudenmukaisuus.
Ei kohtuus.
Ahneus. Hyvä diili. Itselle.
Stubbin täytyy nyt muistaa olla tarkkana, ettei vain mene vahingossakaan voittamaan Trumpia golfmatsissa.
...se lupaus annettiin ennen kuin amerikkalaiset ,NATOn suojissa , kävivät harjoittelemassa yhdesä suomalaisten kanssa , keräsivät tietoa osaamisesta ja varautumisesta , tietoa joka sitten välitettiin ylipäällikölle , erään toisen suurvallan nöyrälle käskyläiselle ..
Trumppi tarkoitti Natoa ei USA:ta,Trumpilta ei heru mitään Euroopan suuntaan ilman erillistä diiliä.
Häneltä kysyttiin, olisiko hän valmis puolustamaan Suomea Venäjän hyökkäykseltä.
Ehkä Trump ei käsittänyt kysymystä? Vaikeita sanoja? Ei käsikirjoitusta?
Vanhuus ei tule yksin.
Totta kai Trump silloin niin lupasi. Sehän ei maksa mitään - pelkkiä tuuleen heitettyjä sanoja.
Trumpilla oli syytä luvata Suomelle jotain sillä USA saa pilkkahintaan suomalaisen jäänmurtaja -osaamisen.
Jos me lupaisimme Trumpille pohjavetemme pilkkahintaan niin taas se kehuisi meitä ja me kasvaisimme sen voimasta ainakin viisi senttiä - ennen kuin lysähtäisimme tajuttuamme että taas ne kusetti meitä. No - kyllä tälläkin kertaa kokoomukselaisten hampaita nauratti Iltapaskojen etusivuilla. Siihen alkaa olla perinteitä - muistattehan Kattaisen ja Vapaavuoren kun olivat ”löytäneet” kansainvälisen pääomasijoittaja perke.. ei kun Carunan.