Ukraina häviämässä sodan

Anonyymi-ap

Jos maailman parhailla tiedustelutiedoilla ja briiffattu Trump sanoo että Zele on häviämässä niin pakko se on uskoa.

Turha sössöttää mitään sillä fakta ja jatkuva peruuttaminen kertovat karua kieltä. EU:n toivotaan toivotaan politiikka ei paljoa Zeleä auta.

Espanja ja Italia eivät EU:ssa tuo ukroja pennin jenillä ja Saksa ja Ranska BKT perusteella tukevat heikosti ukroja. Pohjoismaat ovat kunnostautuneet Ukrainan tukemisessa ehkä siksi kun on pakkanen palelluttanut ajatteluelimen.

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Onneksi Suomen tärkein liittolainen on löytänyt yhteisymmärryksen tärkeimmän naapurimaamme kanssa. Tästä ei voi seurata kuin hyvää Suomelle.

      Hienoa kerta kaikkiaan.

    • Anonyymi
      UUSI

      On jo hävinnyt!

    • Anonyymi
      UUSI

      Jospa Trumppi peruu huomenna puheensa.

    • Anonyymi
      UUSI

      Iltasössöt huutaa aina miten Ukraina teki jälleen iskun ja drooni sinne ja meridrooni tänne. Totuus on kuitenkin että turpaan tulee hitaasti mutta varmasti.

    • Anonyymi
      UUSI

      häviää tietysti mutta koska

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4337
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      110
      4164
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      37
      4077
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      65
      3917
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3364
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3248
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3221
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1582
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1521
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1120
    Aihe