Diktaattori päätti omavaltaisesti muuttaa linnanjuhlien kättelykkäytäntöä
Suomii on diktatuuri
14
156
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä seuraavaksi?
- Anonyymi00004
Jokainen on vähän kuin diktaattori siellä omassa kämpässään. Jokainen on vähän kuin diktaattori omien asioiden suhteen, joista saa itsenäisesti päättää.
- Anonyymi00012
Anonyymi00004 kirjoitti:
Jokainen on vähän kuin diktaattori siellä omassa kämpässään. Jokainen on vähän kuin diktaattori omien asioiden suhteen, joista saa itsenäisesti päättää.
Oma tupa oma lupa.
- Anonyymi00002
Ehkä tutustut mitä tarkoittaa sana "diktaattori" ennenkuin osoitat älynvajauttasi?
- Anonyymi00003
Huono provo. Ei jatkoon.
- Anonyymi00005
Talo elää tavallaan, ja vieraat kulkevat ajallaan.
- Anonyymi00006
Mitä tuolla tarkoitat?
- Anonyymi00007
Just joo, se toki on diktatuuria kun muuttaa jotain ikivanhaa mitätöntä käytäntöä nykypäivään sopivammaksi? Oliskos sinulta pitänyt pyytää lupa, vai järjestää perätii kansanäänestys.
Et sitten kertonut, KUKA sen käytännön muutti, tuskinpa kukaan yksityinen ihminen presidentin hallinnosta? - Anonyymi00008
Juu, kyllä siitä olisi pitänyt järjestää kansanäänestys. Sen lisäksi viedä se YK:hon ja toki kysyä mielipidettä Donald Trumpilta ja Paavo Väyryseltä.
- Anonyymi00009
*huokaus* on tainnut veronmaksajien rahat mennä hukkaan aloittajan koulutukseen ja kouluruokailuun ja neuvoloihin
- Anonyymi00010
Aloittaja voisi miettiä tuoto avaustaan paremmin.
Joko poliisi tuli kylään tuon tiimoilta?
Eikö?
Diktatuurissahan näin tapahtuisi. - Anonyymi00011
Suomea johtaa Zionisti juutalaisprinssi juutalaisen vaimonsa kanssa.
- Anonyymi00013
Ovatpa vielä kumpaiset russofoobikkoja joista Pave varoitteli.
- Anonyymi00014
Etkö enää typerämpää möläytystä keksinyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724158
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans813890Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572428Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?642276Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361965- 491869
- 1031698
- 561642
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551633- 611501