Vapise Zelenskyi

Anonyymi-ap

Valkoinen talo: Trump on ”äärimmäisen raivoissaan”

23

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trump on ”äärimmäisen raivoissaan” Venäjälle ja Ukrainalle
      Yhdysvaltain presidentti Donald Trump on ”äärimmäisen raivoissaan” sekä Venäjälle että Ukrainalle, sanoo Valkoisen talon tiedottaja Karoline Leavitt.

      – Hän ei halua enää puhetta, vaan toimintaa. Hän haluaa sodan päättyvän, Leavitt lisäsi.

      • Anonyymi

        Ei Trump Venäjälle ole raivoissaan, vain Ukrainalle. Putin on Trumpin ystävä ja Trump toivoo pääsevänsä tekemään hyviä bisneksiä ystävänsä kanssa. On raivoissaan vain Zelenskylle joka Trumpin näkemyksen mukaan estää näiden bisnesten toteutumista.

        Trumpia kiinnostaa koko maailmassa vain kaksi asiaa - Trump itse ja bisnekset. Mistään muusta ei välitä mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei Trump Venäjälle ole raivoissaan, vain Ukrainalle. Putin on Trumpin ystävä ja Trump toivoo pääsevänsä tekemään hyviä bisneksiä ystävänsä kanssa. On raivoissaan vain Zelenskylle joka Trumpin näkemyksen mukaan estää näiden bisnesten toteutumista.

        Trumpia kiinnostaa koko maailmassa vain kaksi asiaa - Trump itse ja bisnekset. Mistään muusta ei välitä mitään.

        Trump vaikuttaa heikolta?
        Onkohan Putinin otteessa?

        Siltä näyttää kovasti


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Trump vaikuttaa heikolta?
        Onkohan Putinin otteessa?

        Siltä näyttää kovasti

        Putte lupaili Trampille hyvää diiliä kun ryöstösaalista aletaan jakamaan .

        Ja tämä uivelo vielä uskoo .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei Trump Venäjälle ole raivoissaan, vain Ukrainalle. Putin on Trumpin ystävä ja Trump toivoo pääsevänsä tekemään hyviä bisneksiä ystävänsä kanssa. On raivoissaan vain Zelenskylle joka Trumpin näkemyksen mukaan estää näiden bisnesten toteutumista.

        Trumpia kiinnostaa koko maailmassa vain kaksi asiaa - Trump itse ja bisnekset. Mistään muusta ei välitä mitään.

        Lienee kysymys tästä Tururumppi haluaa pakotetulla rauhalla välttää sodan laajentumisen ydinsoda[i. EU Zelenskyy Vlatonen Stubb ei niin pid[ äliuä tai pid[ ydinsodan eskaloitumista uhkana Euroopan Ukrainan voitolle Venurju[uä ei palkita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Trump vaikuttaa heikolta?
        Onkohan Putinin otteessa?

        Siltä näyttää kovasti

        Trump nimenomaan on tahdoton äijä ja oikeamielisyydestä häneltä ei löydy tippaakaan, joka vielä On niin Putinin lumoissa, että mitään muuta ei osaa enää ajatellakaan kuin kaikessa Putinin etua!

        On siinä meillä presidentti, joka vielä viitsii Bidenia halveksia ja puhua hänestä inhottavasti!
        Trumpilla ei ole sivistyksestä tietoakaan. Oma lehmä on aina ojassa! Pokkuroi Putinia niin että kyllä on hölmö äijä!!

        Ukraina parka, on kahden typeryksen armoilla!

        Tuollaiselle surkimukselle ei kuulu NOBEL-pakinto!!!


      • Anonyymi00025
        Anonyymi kirjoitti:

        Trump vaikuttaa heikolta?
        Onkohan Putinin otteessa?

        Siltä näyttää kovasti

        Zele on Putinin seksilelu.


    • Anonyymi

      Trumb kypsy Zelen sekoiluihin!

      • Anonyymi

        Trump on heiluri!Puhuu tänään sitä ja huomenna tätä! Kuka tuollaisen kanssa voi edes kunnolla neuvotella!

        Kaikki tuo Trumpin rauhansovitukset ovat menneet metsäään ja niin näyttää menevän täysin metsään Ukrainankin rauhanehdot!

        Tuollaiselle vielä antaa NOBEL-palkinto!! Ei ikinä!!


      • Anonyymi00020

        Zele menettää kavaltamansa vaurauden! USA Sanoi.


    • Anonyymi

      Ronald Dumb suuttui kun tarjottu antautuminen ei kelpaa Ukrainalle

    • Anonyymi

      Trump kuuluu Pahan Akseliin.

      • Anonyymi

        Trump on täysi pässi!! Lienee tavoiltaan ja älyltään!!!! Tuollainne presidentti on suurella USA:lla! Suorastaan vaarallinen maalleen!


    • Anonyymi

      Miksi sodan pitäisi päättyä? Mitä USA siitä hyötyisi?

      • Anonyymi

        Trump yrittää saada yhden rauhansovittelun omaksi kunniakseen, jotta saisi tuo ressukka tuon kaipaamansa NOBELIN!!

        Toivottavasti ei saa tuota NOBEL-palkintoa! Ei ole rehti ja rehellinen tyyppi!


    • Anonyymi00015

      Suhteet ovat saastuneet ...

      MINÄ JA SINÄ MUISTAMME

      Joka muistaa miten feministit jahtasivat Trumpia ja mustamaalasivat MAGA -liikettä ja saivat mukaansa koko Euroopan poliittisen johdon selän takana nauramaan ja irvailemaan Trumpille ennen viime presidentinvaaleja ja vinosti hymyillen jopa menemään Yhdysvaltoihin kampanjoimaan Kamala Harrisin valinnan puolesta, nimittelemään Trumpia, halventamaan häntä ja väheksymään. Jopa BBC lähti mustamaalaamaan lainvastaisestikin Trumpia?

      Nyt nähdään tulokset ja vastaveto. Kuka odotti muuta? Että Trump ei näe mielistelyteeskentelyn läpi? Vanha kaiken nähnyt ja kokenut mies. Tottakai hän näkee ja tiedostaa. Siksi näen asian päinvastoin kuin monet julkisuudessa ovat esittäneet. Hän muistaa mm., että jos hän olisi hävinnyt presidentinvaalit, hänen kohtalonsa olisi ollut kauhea, mm. vankilakierre. Ehkä elinkautinen, ottaen huomioon hänen ikänsä. Vielä vaalienkin aikaan jotkut yrittivät jopa ampua hänet. Kaksikin kertaa. Onko ihme, jos Trump on reaktiivinen ja maksaa nyt Eurooppalaisille mitätöinnin ”potut pottuina” takaisin. Ja onko ihme, jos Venäjä käyttää tuota historiaa Euroopan ja USA:n välisten suhteiden lopulliseksi pilaamiseksi, jos haluaa niin tehdä.


      Nyt ollaan tilanteessa, että Trumpille on osattava osoittaa oikeaa kunnioitusta mielistellyn kaksoisviestinnän sijaan. Se, että ”takaraivossa” on ne salavähättelyn ja pilkkapuheiden kasvot lähihistoriassa, ei nyt ole oikeaa politiikkaa. Olen tulkinnut niin, että Trudeaun siirtyminen syrjään oli reaktiivista. Samoin Trumpin asenteet ja toimet nyt Eurooppaa kohtaan. Nyt näytellään kuin Trumpin käytös olisi impulsiivista ja ennakoimatonta. Niin ei selvästikään ole, vaan Trumpin käytös on reaktioita koettuun väheksyntään. Yksi osoitus oikeasta kunnioituksesta on lakata feministiäänillä pilkkapuheet Trumpin Nobelin rauhanpalkinnon hamuamisesta ja yksinkertaisesti tunnustaa hänen pyrkimyksensä ja antaumuksensa rauhan eteen jossakin päin maailmaa. Ehkä ei kuitenkaan Venezuelassa nyt.


      Maga liike ei inhoa minun käsitykseni mukaan Eurooppaa vaan feminismiä ja feministien Woke kulttuuria. Sekin on reaktiivista, eikä proaktiivista. Sen verran iljettävältä näyttäytyy feministien valtataistelut nyt jo koko läntisessä kulttuuripiirissä. Misogynian nimissä pelataan miesvastaisia röyhkeitä pelejä feministien nostamiseksi valtaan kaikkialla, missä nyt on mies vallassa. Jopa uutiskuvissa ovat naiset huutamassa. Tosiasiassa se on osa vasemmistopropagandaa. Minulla ei ole tarvetta mustamaalata poliittisia näkemyksiä. Mutta feministien valtapelit näkyvät nykyisin räikeinä röyhkeinä toimina. Jopa lain ja oikeuden väärinkäyttämisinä miesten mustamaalaamiseksi ja miesten syrjäyttämiseksi.

      Se ei tarkoita, että kaikki naiset olisivat miestenvihaajafeministejä ”kalifiksi kalifin paikalle” pyrkijöitä (vrt. sarjakuvalehti Ahmed ahneen menetelmiä valtaan pääsemiseksi.) Ja mieti miten näennäisen juonikkaita ja pirullisia feministinaiset voivat olla. Naisista 95% ovat kuitenkin niitä maan parhaita ja rakastettavia ja kantavia yhteiskuntien hyväntekijöitä ja tärkeitä osaajia. Hiljaisia ja jotkut heistä myös valloittavia ja kunnioitettavia persoonia. Vilkkaitakin. Trumpin tapauksessa feministit ”riemastuivat” ennen vaaleja sanaharkasta Trumpin kanssa. Se oli osittain myös reaktiivista feministien puoleltakin silloin. ”Mutta levy on jäänyt päälle.” Feministien Trumpin pilkkaus alkoi jo Hillary Clintonin vaalikeskustelujen tiimellyksissä ja on jatkunut kiihkeänä aina Kamala Harrisin johtamiin mustamaalaamis- ja mitätöintipuheisiin saakka ja osittain (Vileeniäkin kuuntelin) jatkuu yhä.
      Nyt Trump on noussut arvostetummaksi kuin kukaan Euroopan johtajista. Onneksi ”kasvojen pesu” ja osittain ”käsien pesu” ovat onnistuneet joidenkin Suomen kannalta tärkeiden toimijoiden kommunikaatiotavoissa ja ehkä suhtautumisissakin Trumpiin. Trump on tärkeä ja arvostettava henkilö. Erityisesti Euroopan ja Ukrainan kannalta. Yhtenä turvaneuvoston viidestä pysyvästä jäsenestä, joilla on veto-oikeus, USA omaa perustavaa laatua olevaa valtaa koko planeetalla. Onneksi Trump ja Rubio ovat Euroopan puolella, eikä Trump oli henkilö, joka ”riemastuu toimissaan kantamaan kaunaa” itseään viisaampana pitämille.

      • Anonyymi00016

        totta puhut!


    • Anonyymi00017

      Kyljyksessä ei ollut pippuria.
      Damn cook!

    • Anonyymi00019

      MAGA liike ei inhoa minun käsitykseni mukaan Eurooppaa vaan feminismiä ja feministien Woke kulttuuria. Sekin on reaktiivista, eikä proaktiivista. Sen verran iljettävältä näyttäytyy feministien valtataistelut nyt jo koko läntisessä kulttuuripiirissä. Misogynian nimissä pelataan miesvastaisia röyhkeitä pelejä feministien nostamiseksi valtaan kaikkialla, missä nyt on mies vallassa. Jopa uutiskuvissa ovat naiset huutamassa. Tosiasiassa se on osa vasemmistopropagandaa. Minulla ei ole tarvetta mustamaalata poliittisia näkemyksiä. Mutta feministien valtapelit näkyvät nykyisin räikeinä röyhkeinä toimina. Jopa lain ja oikeuden väärinkäyttämisinä miesten mustamaalaamiseksi ja miesten syrjäyttämiseksi.


      Se ei tarkoita, että kaikki naiset olisivat miestenvihaajafeministejä ”kalifiksi kalifin paikalle” pyrkijöitä (vrt. sarjakuvalehti Ahmed ahneen menetelmiä valtaan pääsemiseksi.) Ja mieti miten näennäisen juonikkaita ja pirullisia feministinaiset voivat olla. Naisista 95% ovat kuitenkin niitä maan parhaita ja rakastettavia ja kantavia yhteiskuntien hyväntekijöitä ja tärkeitä osaajia. Hiljaisia ja jotkut heistä myös valloittavia ja kunnioitettavia persoonia. Vilkkaitakin. Trumpin tapauksessa feministit ”riemastuivat” ennen vaaleja sanaharkasta Trumpin kanssa. Se oli proaktiivista, että osittain myös reaktiivista feministien puoleltakin silloin. ”Mutta levy on jäänyt päälle.” Feministien Trumpin pilkkaus alkoi jo Hillary Clintonin vaalikeskustelujen tiimellyksissä ja on jatkunut kiihkeänä aina Kamala Harrisin johtamiin mustamaalaamis- ja mitätöintipuheisiin saakka ja osittain (Vileeniäkin kuuntelin) jatkuu yhä.


      Nyt Trump on noussut arvostetummaksi kuin kukaan Euroopan johtajista. Onneksi ”kasvojen pesu” ja osittain ”käsien pesu” ovat onnistuneet joidenkin Suomen kannalta tärkeiden toimijoiden kommunikaatiotavoissa ja ehkä suhtautumisissakin Trumpiin. Trump on tärkeä ja arvostettava henkilö. Erityisesti Euroopan ja Ukrainan kannalta. Yhtenä turvaneuvoston viidestä pysyvästä jäsenestä, joilla on veto-oikeus, USA omaa perustavaa laatua olevaa valtaa koko planeetalla. Onneksi Trump ja Rubio ovat Euroopan puolella, eikä Trump ole henkilö, joka ”riemastuu toimissaan kantamaan kaunaa” itseään viisaampana pitämille.

      On niitäkin, jotka sanovat puhuvasa hyvän paimenen äänellä, mutta ovatkin peesaamassa feministien miestenvihaamis-syrjäyttämisprojekteja ja viemässä miehiä lain ja oikeuden varjolla mutu-tiedoilla ja niistä tehdyillä implikaatioilla maalliseen oikeuteen ja linnaan.

      Jeesus oli hyvä paimen. Hän sanoi: ”En minä ole tullut tuomitsemaan, vaan pelastamaan ne jotka… (Katso tarkemmin Bibliasta.) Lopun ajasta ja veljienkin vimisestä maallisiin oikeuksiin on kirjoitettu myös viimeisten aikojen kuvauksissa (Bibliassa.) Armon ja totuuden airut ei kulje pahuuden ja mutu ja muka-totuuksien rinnalla.


      Eino Joono
      Veljesvainokatu 007
      02290 Uhrila
      Finland

    • Anonyymi00021

      ZELE ON KUSESSA!

    • Anonyymi00022

      Putin on ostanut trumpin mielistelyllä ja rahalla. Ja usalle luvannut miljardidiilejä kunhan ulraina pakotetaan antautumaan. Kaikkien aikojen häpeärauha on tulossa ja sen masinoi USA;n presidentti,Trump. Historiaan jäävä usan häpeätahrana.

    • Anonyymi00023

      Ville Ranta osuvasti piirsi putinin kirjoittamaan USA:n turvallisuussuunnitelmaa.

      Trump ihastuneena taustalla.

    • Anonyymi00026

      Zelellä ei oikeen mene putkeen rahastus enää!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      248
      6429
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      196
      5966
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      21
      5537
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      121
      4283
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      143
      3533
    6. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      130
      3353
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      23
      3046
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      8
      2512
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      265
      2479
    10. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      135
      2329
    Aihe