NYT TULEE LEPRA

Eu:n alueella on tavattu lepratartuntoja. Pitäisikö laittaa rajat kiinni, kun ei vielä toistaiseksi ole Suomessa?
https://www.hs.fi/maailma/art-2000011688940.html
7198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nyt tulee iloa, valoa ja hauskuutta ilman jauhoa. Leprasta on paljon hauskoja vitsejä.

1Äänestä

Lapuallakin jo yks

Äänestä
  • Lepra, ei lespo. Lepra on tauti.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Lepra, ei lespo. Lepra on tauti.

    Eikö lesbo sitten oo?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Eikö lesbo sitten oo?

    Ei Lapualla. Saudeissa on.

    Äänestä

ei liity Lapuaan !

Äänestä

On on, lapuallakin on yks lepra, sit vino pino lerppoja ja muutama lespo.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eu:n alueella on tavattu lepratartuntoja. Pitäisikö laittaa rajat kiinni, kun ei vielä toistaiseksi ole Suomessa?
https://www.hs.fi/maailma/art-2000011688940.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu