Syön hatullisen paskaa jos lopunajat tulee minun elinaikanani

Kuka uskaltaa lyödä vetoa minun kanssa?

Jos lopun ajat tulevat minun aikanani niin syön vaivaamisen lisäksi hatullisen paskaa.

Jos lopun ajat eivät tule niin...joudut myöntämään olevasi delusionaalinen mielisairas.

Kuka uskaltaa lyödä vedon minun kanssa tästä? Olen 51 vuotias mieshenkilö ja terve kuin pukki eli voimme yhdessä odotella lopun aikoja vielä kymmeniä vuosia.

10

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Lopunajat tulivat jo, koska quartz-kellostani loppui patteri. Nyt odottelen, milloin Jeesus tulee tuomaan uuden virtalähteen.

    • Anonyymi00002

      Lopunaikoja ja tempauksia on ollut vähän väliä, joten tuollaisen syömisen luulisi jo ällöttävän.

    • Anonyymi00003

      Ei uskovat saa vannoa mitään. Vedonlyönti tuollaisesta ei olisi oikein.

      Lisäksi ikä ei anna viitettä tulevasta eliniän määrästä. Sellaista et voi tietää.

      Mutta mitä tulee lopunaikojen tapahtumiin niin jos elät vuosia, niin tulet näkemään tai olemaan osallinen uskovien ylösotossa jolloin uskovat jättää maapallon 7 vuoden ajaksi kun he menevät pilviin vastaan Jeesusta. Se oletko mukana tempauksessa vai jäätkö vihanaikaan, riippuu siitä oletko syntynyt uudesti ennen sitä. Jos vihanaikaan jäät, niin uskovien katoaminen on iso mullistus josta voi tulla herätys. ja monelle tuleekin varmasti. Silloin tulisi huutaa Jeesuksen puoleen.

      P.s oletko koskaan mietitnyt miksi maailman rikas ja muu poliittinen eliitti kaivautuu maan alle? He rakentaa valtavia luksusbunkkereita joista on uutisoitu. Jopa usa tekee niitä valtiona. He tietävät tulevasta ydinsodasta joka on Raamatussakin kuvailtu lopussa tapahtuvaksi. He tietää tulevasta tuomiosta mutta on niin ylimielisiä että uskovat voivansa olla turvassa maan alla.

      Siunausta

      • "Mutta mitä tulee lopunaikojen tapahtumiin niin jos elät vuosia, niin tulet näkemään tai olemaan osallinen uskovien ylösotossa..."

        Mutta et uskalla lyödä vetoa asiasta?

        "Se oletko mukana tempauksessa vai jäätkö vihanaikaan, riippuu siitä oletko syntynyt uudesti ennen sitä."

        Roomalaiskirje 9:11-18 kertoo varsin selvästi sen, ettei ihmisellä ole mitään vaikutusta pelastumiseen. Todennäköisesti minut temmataan ylös ja sinä jäät vaivan aikaan koska minä olen nöyrä enkä pöyhkeile jumalalla, uskolla tai uudestisyntymisellä.

        "P.s oletko koskaan mietitnyt miksi maailman rikas ja muu poliittinen eliitti kaivautuu maan alle?"

        Onko tämä sitä tunnelisotien deluusiota, jota ne oululaiset höyrypäät vouhottivat ja syyllistyivät samalla maanpetokseen kun paljastivat PV:n suojatiloja?

        https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000009558402.html


    • Anonyymi00004

      Kiinni veti! Olen 79 v

    • Anonyymi00005

      Se on alkanut 5 v sitten!

    • Anonyymi00006

      Onko se ripulivajakin paskaa mitä aiot kipasta syödä?

      • Voin hyvinkin syödä ripulivajakin paskaa, mutta kipa on aika pieni. Voin syödä ihan kunnon körttiläishatullisen ripulivajakin paskaa.


    • Anonyymi00007

      Voitat vedon 5-0. Uskovaiset joutuvat isommalle mämmilinjalle kuin MIetaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1710
    2. 105
      1205
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      979
    5. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      128
      877
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      51
      870
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      848
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      745
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      729
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      719
    Aihe