Kuka uskaltaa lyödä vetoa minun kanssa?
Jos lopun ajat tulevat minun aikanani niin syön vaivaamisen lisäksi hatullisen paskaa.
Jos lopun ajat eivät tule niin...joudut myöntämään olevasi delusionaalinen mielisairas.
Kuka uskaltaa lyödä vedon minun kanssa tästä? Olen 51 vuotias mieshenkilö ja terve kuin pukki eli voimme yhdessä odotella lopun aikoja vielä kymmeniä vuosia.
Syön hatullisen paskaa jos lopunajat tulee minun elinaikanani
10
186
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
Lopunajat tulivat jo, koska quartz-kellostani loppui patteri. Nyt odottelen, milloin Jeesus tulee tuomaan uuden virtalähteen.
- Anonyymi00002
Lopunaikoja ja tempauksia on ollut vähän väliä, joten tuollaisen syömisen luulisi jo ällöttävän.
- Anonyymi00003
Ei uskovat saa vannoa mitään. Vedonlyönti tuollaisesta ei olisi oikein.
Lisäksi ikä ei anna viitettä tulevasta eliniän määrästä. Sellaista et voi tietää.
Mutta mitä tulee lopunaikojen tapahtumiin niin jos elät vuosia, niin tulet näkemään tai olemaan osallinen uskovien ylösotossa jolloin uskovat jättää maapallon 7 vuoden ajaksi kun he menevät pilviin vastaan Jeesusta. Se oletko mukana tempauksessa vai jäätkö vihanaikaan, riippuu siitä oletko syntynyt uudesti ennen sitä. Jos vihanaikaan jäät, niin uskovien katoaminen on iso mullistus josta voi tulla herätys. ja monelle tuleekin varmasti. Silloin tulisi huutaa Jeesuksen puoleen.
P.s oletko koskaan mietitnyt miksi maailman rikas ja muu poliittinen eliitti kaivautuu maan alle? He rakentaa valtavia luksusbunkkereita joista on uutisoitu. Jopa usa tekee niitä valtiona. He tietävät tulevasta ydinsodasta joka on Raamatussakin kuvailtu lopussa tapahtuvaksi. He tietää tulevasta tuomiosta mutta on niin ylimielisiä että uskovat voivansa olla turvassa maan alla.
Siunausta"Mutta mitä tulee lopunaikojen tapahtumiin niin jos elät vuosia, niin tulet näkemään tai olemaan osallinen uskovien ylösotossa..."
Mutta et uskalla lyödä vetoa asiasta?
"Se oletko mukana tempauksessa vai jäätkö vihanaikaan, riippuu siitä oletko syntynyt uudesti ennen sitä."
Roomalaiskirje 9:11-18 kertoo varsin selvästi sen, ettei ihmisellä ole mitään vaikutusta pelastumiseen. Todennäköisesti minut temmataan ylös ja sinä jäät vaivan aikaan koska minä olen nöyrä enkä pöyhkeile jumalalla, uskolla tai uudestisyntymisellä.
"P.s oletko koskaan mietitnyt miksi maailman rikas ja muu poliittinen eliitti kaivautuu maan alle?"
Onko tämä sitä tunnelisotien deluusiota, jota ne oululaiset höyrypäät vouhottivat ja syyllistyivät samalla maanpetokseen kun paljastivat PV:n suojatiloja?
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000009558402.html
- Anonyymi00004
Kiinni veti! Olen 79 v
- Anonyymi00005
Se on alkanut 5 v sitten!
- Anonyymi00006
Onko se ripulivajakin paskaa mitä aiot kipasta syödä?
Voin hyvinkin syödä ripulivajakin paskaa, mutta kipa on aika pieni. Voin syödä ihan kunnon körttiläishatullisen ripulivajakin paskaa.
- Anonyymi00007
Voitat vedon 5-0. Uskovaiset joutuvat isommalle mämmilinjalle kuin MIetaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.1991187- 80757
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48712Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va195646Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä45621Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan46602- 81601
- 106560
- 39559
- 23553
- 46550
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja291531Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64509Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko50509Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47504Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27503Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan74481Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt32461Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.91456Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.32451
