Kuka jaksaa asua autossa, nämä joilla ei taloa, pihapiiriä ja elävät pitkiä aikoja autossa. Voi alkaa tuskastuttamaan.
Aina muiden mailla, ei voi tehdä asioita kun ei ole tilaa sisällä tai ulkona, ei pihapiiiriä.
Voin sanoa että kannattaa ostaa talo ja maata. Takan vieressä on mukana istua ja katsella isosta ikkunasta pihapiiriin, kävellä isoon keittiöön, ison keittiön pöydän ääreen iltakahville.
Elämän vuosia ei kannata tuhlata autossa ja muiden mailla.
Kuka jaksaa asua autossa?
5
285
Vastaukset
- Anonyymi00001
Elnakki on viihtyisä rumatikillä
Sarjahauskuja Savosta. - Anonyymi00002
Minä taas pitkästyn katsomaan aina samaa maisemaa ikkunasta.
Mutta ehkä se sopii sulle .
Ei me kaikki tykätä samoista asioista. Valinnanvaraa on. - Anonyymi00003
Minä olen asunut aina omakotitalossa, job20 vuotta sitten sain maksettua omakotitalon velan pois, talo on järven rannalla eikä ole taajamassa, silti asun matkailuautossa useita kuukausia vuodesta ja aina olen ja yövyn toisten maalla koska ei ole muuta mahdollisuutta.
- Anonyymi00004
Autossa voi vetää kännit 24h ja on kavereita koska kaikki karavaanarit juo. Siksi ollaan lihavampia kuin muut mutta kukaan ei katsele tai osoita sormella kun ryypätään yhdessä.
- Anonyymi00006
Etsitkö seuraa tänä iltana? 😈 Klikkaa ja juttele https://Jennifer.hoty.lat/Jennifer#/?/?/h1swj6240
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328396Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5017656SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2225719Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en974785Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474664Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1704517Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254375Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144216Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850