Somen aikakaudella vaikea välttyä siltä,ettei joku loukkaantuisi jostain.

Varmaan tukan kampaaminenkin on loukkaus
kaljuja kohtaan,jotka eivät voi kammata tukkaansa
kun sitä ei ole.Kai se on julkisuuden henkilön kirous.
Julkisuudessa pitäisi esim työnsä puolesta olla.Kaivat
kutisevia munia taikka peffaa väärässä paikassa,niin
kohu on valmis.
175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

voi sinua idiootti persu mene töihin siitä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Varmaan tukan kampaaminenkin on loukkaus
kaljuja kohtaan,jotka eivät voi kammata tukkaansa
kun sitä ei ole.Kai se on julkisuuden henkilön kirous.
Julkisuudessa pitäisi esim työnsä puolesta olla.Kaivat
kutisevia munia taikka peffaa väärässä paikassa,niin
kohu on valmis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu