Suomenlinnan avovankityömaalle kahdeksi vuodeksi. Kehtaakin vielä kiistää vaikka uhri on maannut sairaalassa jo monta päivää ja rikosnimikkeet sen kun vaan kasvavat.
Tuo ruttunaama Wilberg pitäisi laittaa
17
111
Vastaukset
- Anonyymi00001
jos auton kylkeen kuulee raapaisu äänen ja ei tajua että kulki suojatien yli ym, niin pois auto ja kortti ensinnäkin.. aivo toiminta loppunut ja suurta välinpitämättömyyttä
suuri häpeä wilunki willberg - Anonyymi00002
Pyöräilijät ovat pelkkää tapettavaa karjaa.
- Anonyymi00003
Malttakaa nyt kuitenkin poliisin tutkimusten tuloksia ja lopputulemaa ja ampukaa sitten vasta. Tuossa on kovin paljon epäselviä asioita joista emme tiedä ja Iltapaskat yrittävät tehdä asiasta mahdollisimman paljon täytettä ja klikkiotsikoita.
- Anonyymi00017
Juuri noin. Syyllinen on se, joka TLL 24 §:n mukaan laiminlöi väistämisvelvollisuutensa. Liikennepakoon syyllistyy liikenneonnettomuuden osallinen, joka ei osallistu niihin toimenpiteisiin, joihin onnettomuus antaa aihetta, vaikka olisi kolariin syytön.
- Anonyymi00004
Vasemmiston ainehörhö hamuaa korvauksia taas tarpeisiinsa.huumeisiin ja tatuointeihin tietysti, kun työt ovat sivuseikka.
Syyte tarvisi nostaa pyöränsä kanssa koheltajalle. - Anonyymi00005
Vähän jos päissään ajelee ja törmäilee niin heti sit suututaan..
- Anonyymi00006
Annetaan poliisin tehdä työnsä
Oikeus kyllä antaa oman tuomionsa, kun odotetaan - Anonyymi00007
Wilberg valehtelee. Auton kyljessä on sen verran syvä klommo, ettei siitä rasahdusta synny vaan kunnon kolaus. Se on varma asia. Taisi olla viivat sieraimessa ja eiliset viinahöyryt veressä kun piti karkuun lähteä.
- Anonyymi00008
pyöräilijän on epätodennäköisempää jäädä auton alle joten pyöräilijän vauhti vika lienee
jos pyöräilijä ei katso ja polkee täysilä suojatielle, noin käy
ne ketä menee yleensä suojatielle ettei katso mihinkää?- Anonyymi00011
noit uhkarohkeit riittää, itse pyöräillessä tiedostan olevani heikompi osapuoli. Autolla ajaessa huomioin hullutkin pyöräilijät, mutta riittääkö sekään.
- Anonyymi00016
Anonyymi00011 kirjoitti:
noit uhkarohkeit riittää, itse pyöräillessä tiedostan olevani heikompi osapuoli. Autolla ajaessa huomioin hullutkin pyöräilijät, mutta riittääkö sekään.
kaupunki ympäristössä vaihtuu usein kulma, tulee ns kulman takaa tilanne, silloin on aina hyvä olla varuillaan myös
joku voi tulla juostenkin siitä täysin puskista tavallaan
- Anonyymi00009
Miksi pyöräilijä ajoi auton alle?
- Anonyymi00010
Ei se ajanut alle vaan törmäsi autoon ja kaatui, näit sattuu.
- Anonyymi00012
Kuulusteluissa yläkroppa paljaaksi, vettä päälle ja sähköjohdolla sivelyä. Laulaa kuin oikea laulaja.
- Anonyymi00013
Torvet soi liikenteessä, nuottikorva kateissa.
- Anonyymi00014
Naurettavaa tuollainen pikku naarmu.
Villeimpinä vuosina 1970-luvulla Suomen liikenteessä kuoli yli 1 100 ihmistä vuosittain.
70 luvulla meillä oli poliisit jo päiväkodeissa ja kouluissa opettamassa lapsia liikennekäyttäytymisestä ja laeista +muista säännöistä.
Olivat virkahaalarit päällä opettamassa, oli pakko koska kuolemia tuli niin paljon silloin, JOKA PÄIVÄ!!
70 luvun alussa kuoli 2 lasta ja 2 aikuista vuoden jokaisena päivänä, siis päivittäin pelkästään liikenteessä.
Se oli niin tavallista että kaikkia ei edes uutisoitu.
Pieni ilmoitus oli vain lehden nurkassa lasten kuolemista.
Itsekin jäin auton alle 1976, mutta lensin kaaressa lumipenkkaan.Kengät lensivät kauas jaloista ja taju lähti kun paiskauduin kadun toiselle puolelle puun ohi aivan vastaantulevan bussin edestä.
2 ystävääni kuolivat. nuoria poikia molemmat.
Muistakaa nyt ainakin katsella sivuille autoistanne ja pyöristänne.Olen nähnyt että ei paljoa ylimääräisiä sivuille katsella.Jotkut näpräävät kännykkääkin samalla. - Anonyymi00015
Kaupungissa vaikuttaa ihmiset olevan nykyään pää alakenossa kulkevia zombeja. Ei ne tiedä ympäröivästä maailmasta mitään, koska osalla on vielä kuulokkeet korvilla.
En koskaan ole pelännyt autossa niin paljon kuin silloin 1970-luvulla kun olin setäni kyydissä ja hän ajoi jollain Escortilla 120 km/h hiekkatietä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2146207Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1775768Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai155404BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2514290- 2393673
Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1383440Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j673411Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1283259HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok212966Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan22439