Persut kokkareiden kanssa edelleen haluavat järjettömästi pitää suomen ja venäjän rajan kiinni mikä estää maiden välisten kaupankäynnin ja siten talouden elpymisen.
Oman osansa tuo kurjuuteen myös rajan molemmin puolin asuvat perheet jotka eivät voi nähdä.
Rajojen avaamisen puolesta järjestettiin mielenosoitus johon osallistui yli 150 autokuntaa. Vasemmistoliitto oli vahvasti mukana tukemassa. kansa siis selvästi on hallituksen rajatoimia vastaan kun pakkasessa oltiin valmiita näyttämään mieltä.
Seuraavat eduskuntavaalit tulevatkin määrittämään sen saako suomi jatkossa talouttaa kohoamaan yhteistyössä venäjän kanssa vai sulkeutuuko suomi itseensä ja kuihtuu.
Seuraavissa vaaleissa kannattaakin ehdottomasti äänestää Vasemmistoliittoa, SDP:tä ja Vihreitä jotka ovat olleet alusta asti vastustamassa tätä järjetöntä russofobiaa ja rajojen sulkua.
https://mvlehti.net/2025/12/15/raportti-yli-150-autokuntaa-liittyi-vaatimaan-itarajan-avaamista-rajat-auki/
https://mvlehti.net/2025/12/15/venalaissenaattori-venaja-ei-palauta-suhteitaan-russofobiseen-ja-militanttiseen-suomeen/
Persujen russofobia tuhoaa suomen talouden
7
184
Vastaukset
- Anonyymi00001
-SDP:n Marinin -VELKA-Hallitus - Jo -TUHOSI- Suomen Talouden - !
SDP:n Marin -HUUSI- SuuVaahossa "Velkoja Ei Tarvi Maksaa Koskaan Takaisin"
- Ja Kuitenkin -ME- Vieläkin -MAKSETAAN- niitä SDP:n Tekemiä Velkoja - !- Anonyymi00007
Unohditko että tää nykyinen hallitus otti LISÄÄ velkaa.
Velka on vain väärin jos sitä ottaa Demari?
- Anonyymi00003
Mitä horiset . Koskahan Halla-aho kerrankin moittisi Putinia . Venäjän alistetum kansan Halla-aho on kyllä törkeästi haukkunut . No , ei Putinikaa ole tyytyväinen Venäjän kansaan. .
- Anonyymi00004
Persuthan olisivat halunneet jatkaa Venäjältä öljy ja energia tuontia .
- Anonyymi00005
Persuputinland on ihanteeni .
- Anonyymi00006
Ja sulla on persufobia. Etkö keksi mitään muuta? Luulis jo suakin alkavan kyllästyttää sanan jauhaminen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad971615- 541083
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4201031- 166952
- 57782
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126762- 51698
- 79680
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38655- 57651