Persujen russofobia tuhoaa suomen talouden

Anonyymi-ap

Persut kokkareiden kanssa edelleen haluavat järjettömästi pitää suomen ja venäjän rajan kiinni mikä estää maiden välisten kaupankäynnin ja siten talouden elpymisen.
Oman osansa tuo kurjuuteen myös rajan molemmin puolin asuvat perheet jotka eivät voi nähdä.

Rajojen avaamisen puolesta järjestettiin mielenosoitus johon osallistui yli 150 autokuntaa. Vasemmistoliitto oli vahvasti mukana tukemassa. kansa siis selvästi on hallituksen rajatoimia vastaan kun pakkasessa oltiin valmiita näyttämään mieltä.

Seuraavat eduskuntavaalit tulevatkin määrittämään sen saako suomi jatkossa talouttaa kohoamaan yhteistyössä venäjän kanssa vai sulkeutuuko suomi itseensä ja kuihtuu.

Seuraavissa vaaleissa kannattaakin ehdottomasti äänestää Vasemmistoliittoa, SDP:tä ja Vihreitä jotka ovat olleet alusta asti vastustamassa tätä järjetöntä russofobiaa ja rajojen sulkua.

https://mvlehti.net/2025/12/15/raportti-yli-150-autokuntaa-liittyi-vaatimaan-itarajan-avaamista-rajat-auki/
https://mvlehti.net/2025/12/15/venalaissenaattori-venaja-ei-palauta-suhteitaan-russofobiseen-ja-militanttiseen-suomeen/

7

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      -SDP:n Marinin -VELKA-Hallitus - Jo -TUHOSI- Suomen Talouden - !

      SDP:n Marin -HUUSI- SuuVaahossa "Velkoja Ei Tarvi Maksaa Koskaan Takaisin"

      - Ja Kuitenkin -ME- Vieläkin -MAKSETAAN- niitä SDP:n Tekemiä Velkoja - !

      • Anonyymi00007

        Unohditko että tää nykyinen hallitus otti LISÄÄ velkaa.

        Velka on vain väärin jos sitä ottaa Demari?


    • Anonyymi00003

      Mitä horiset . Koskahan Halla-aho kerrankin moittisi Putinia . Venäjän alistetum kansan Halla-aho on kyllä törkeästi haukkunut . No , ei Putinikaa ole tyytyväinen Venäjän kansaan. .

    • Anonyymi00004

      Persuthan olisivat halunneet jatkaa Venäjältä öljy ja energia tuontia .

    • Anonyymi00005

      Persuputinland on ihanteeni .

    • Anonyymi00006

      Ja sulla on persufobia. Etkö keksi mitään muuta? Luulis jo suakin alkavan kyllästyttää sanan jauhaminen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      97
      1615
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1031
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      952
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      762
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      79
      680
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      655
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    Aihe