Mikä juttu tää nyt on? Pikkulinnut kuiskivat että joku kesäteatteria suurempi juttu olisi tulossa alahärmään.
Vastaukset 23
- Anonyymi00001
härmähän on teatteria koko kylä
- Anonyymi00002
Mä kuulin että Matti ja Teppo tuloo laulamahan kaks äänisesti Alahärmän keskustahan isoosta Antista kaikelaasia ralleja koko kesäksi.
- Anonyymi00027
Ei varsinaissuomalaaset halua rikollisista laulaa. Ammoisina aikoina Turun oikeus karkotti lainrikkojat joko Etelä-Pohojanmaalle tai Siperiaan.
- Anonyymi00004
Tuuliviheltää tyhjenevissä powerparkin vehkeissä, siinä teille kansainvälisen tason konsertti.
- Anonyymi00007
Juoppomiesten kuoro?
- Anonyymi00008
Onko Isoo-Antti kuorolle hommattu jo pussihousut ja jussipairat? Valoa kohren mennähän jo ja miähet senku makoloo kiljupöhniis pottukuopisaan.
- Anonyymi00010
Nuorisoseurallekko on tulossa?
- Anonyymi00013
Eiköhän tämä vaadi vähän komeammat ja suuremmat puitteet.
- Anonyymi00017
Anonyymi00013 kirjoitti:
Eiköhän tämä vaadi vähän komeammat ja suuremmat puitteet.
No sitten PowerPark
- Anonyymi00011
Kantakauhavalle rosvooppera kepuleille. Aukenee edes suu
- Anonyymi00012
Ei ei ei ja vielä kerran ei! Taas yritethän pelata Harmilaisten rahoolla. Isoo-Antti kuoro tuloo esiintymähän Alistus-Harmilandiassa ja piste!
- Anonyymi00016
Valtuusto kokoontuu Härmässä jonkun kerran.
- Anonyymi00018
Joku sata henkinen pömpöösi lontoosta tulos vishin.
Tai sitte se on kauhavan mieskuoro ”vallesmannin nimipäivät” jonka maailmankiertue alkaa ja päättyy alahärmään ja saman päivän aikana.- Anonyymi00019
Mitä jos huokailisitte ihan omilla rahoolla ittenääsen Harmilandian puolesta siellä knuuttilanraitilla. Kukaan täyspäinen pimeyren tyyssijaan vapaaehtoosesti lähre , ei eres Pietarsaaren Lontoosta.
- Anonyymi00020
Eikä jää ainoaksi. Räytykää siellä kantahomeessa. 🤗
"Samuel Harjanne: Suomen tunnetuin "musikaalivelho" (mm. Kinky Boots, The Lion King ja Billy Elliot -ohjaukset) on nähty usein vierailemassa Härmässä. Hän on julkisestikin puhunut visiosta tuoda Broadway-tason tuotantoja Etelä-Pohjanmaalle.
PowerParkin uusi areena: Huvipuiston yhteyteen on kaavailtu merkittävää panostusta viihteeseen, mikä tarkoittaa puitteita, joihin mahtuu suuri orkesteri, massiiviset lavasteet ja suuri katsomo.
Aikataulu: Vuosi 2026 on usein mainittu keskusteluissa mahdollisena avajaisvuotena tällaiselle suurtuotannolle."- Anonyymi00021
Ei kyllä sano mitään tämä maailmankuulu musikaalivelho.
- Anonyymi00022
Kauhavalla koko Kauppatie on yhtä Broadwayta Lankavasta kirkolle!
- Anonyymi00023
Anonyymi00022 kirjoitti:
Kauhavalla koko Kauppatie on yhtä Broadwayta Lankavasta kirkolle!
Kauhava sopisi kyllä hyvin kaurismäen leffan tapahtumapaikaksi. Ei tarvitsisi lavastajia että saadaan surkea ja ahdistava ympäristö.
- Anonyymi00024
Kauhava on elokuvakaupunki vailla vertaa. Meillä on kaksi teatteria toisin kuin Lapualla.
- Anonyymi00025
Onkos teillä oikeaa teatteria?
- Anonyymi00026
Ärrällä ja Abc llä riittää melkoista teatteria kun hetken kuuntelee.
- Anonyymi00028
Jotain suurempaa on kuulemma luvassa...
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487