Kyllä aikuisten pitäisi ymmärtää sen olevan pelkkää huumoria.
En ymmärrä miksi kukaan loukkaantuu silmien vinottelusta
Anonyymi-ap
59330
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Nyt kyttäämään Miss Kiinan Instaa ja sitten vaikuttamisoperaatio käyntiin.
Oikeistopuolueet ovat liian suvaitsevaisia, hyväkäytöksisiä. Etteivät lähde tuollaisiin maalituskamppanjoihin!
Miksi tällaista "huumoria" pitää saada julkaista? tehkööt sitä toinen toisilleen vaikka baaripöydässä..
Jotta joku kuvais?
Etkö ite ikinä oo, missään tilanteessa vetäny ihoa poskipäiltä ylös?
Minä kuivaan naamani niin😂
Aloitta ei ymmärrä. monet persut ovat sellaisia, etteivät ymmärrä.
Avaaja on selkeästi sivistymätön juntti. Hän ei tunne lainkaan eri kansalaisuuksien moraalia, historiaa, kunnia asioita jne....
Jos sinä venyttelet silmiäsi, niin se ei kiinnosta ketään, mutta jos maamme poliittinen johto sitä tekee Somessa, niin se on todella häpeällinen ja törkeä teko aasialaisia kohtaan.
Eipä tuo sinunkaan tapa käyttää termiä "juntti" halventaaksesi maaseudun asukkaita kuulosta miltään sivistyneisyyden huipentumalta.
Paska puhetta,vihervassut kiimoissa hakee joka hetki tilaisuutta että pääsevät wokea käyttää...eivät raukat muuten saa jutunaiheita ja vaalit lähestyy ja niillä tolloilla ei ole mitään hyvää luvattavaa...paskasakkia koko putinin lössi😄
Kaikki mahdollisuudet, vaikka keksitty sellainen on wokehirviölle mahdollisuus päästä polkemaan joku jalkoihinsa.
Mikä on mahtunut mennä pieleen kun noin ahdistaa että on huonon itsetunnon takia hyökättävä mitättömien asioiden kanssa sellaisten kimppuun jotka eivät missään tapauksessa halua olla tekemisissä minkään wokedei aatteeseen liittyvän kanssa.
Ai, onko Aasian maissakin vihervassuja, en mä tuota tiennytkään, vau.
Persut sai haluamaansa huomiota oikein roppakaupalla ulkomaita myöten, eiks se ole upeeta mahtavaa upeeta. Ulkomailla nyt tietävät miten fiksua porukkaa nuo persut on, oikein älykköjä.
Häpeääkö aasialainen perimäänsä?
Suomalaisena, olen saanut poroksi haukkumista, kaaleeksi ja valkolaisrksi haukkumisia.
En silti Häpeä Suomalaisuuttani!
Ymmärrän, että ulkomailla näytän Suomalaiselta.
Jopa Suomessa olen saanut yllätyävää huomiota.
Kiinalaisryhmä turisteja, tuli kerran puolijuoksua ympärilleni, kuvasivat siinä sitten toisiaan nauraen. Tietysti minäkin olin kuvissaan.Ja sitten poistuivat.
Tilanne oli nopea, yllättävä, ja hiukan ahdistavakin.
Kyllä mietin, että mihinköhän kuvani levisivät?
Mutta toisaalta, aivan sama. Tuosta on nyt jo aikaa 12 vuotta.
Minä äänestänkin..... Persua, repikööt siittä🤣🤣🤣🤣
Juntteja on joka puolella. En nyt sano maita, ettei kukaan loukkaantuisi.
Miksi emojit ovat valkoihoisia? Miksi laastari on vaaleaa?
👨🏿🦱 👩🏿🦲 👩🏿 🤏🏿 🤴🏿 ✊🏿👨🏾🦲🙅🏿♂️ 🧑🏿🦰
🕌🕋🤲🌙
☻
Hankala sanoa näin äkikseltään.
Emoijeja on vaikka minkä värisiä. Myös laastareita on eri värisiä. Jopa mustia laastareita on saatavilla.
Tuosta tuli mieleen, että jotkut ovat jopa väittäneet, että on rasistista jos valitsee vaaleaihoisena vaaleaihoisen käsi-emojin, eli pitäisi käyttää mielummin tuota keltaista valmiina olevaa väriä.
Js sitten jotkut toiset ovat väittäneet, ettei valkoihoinen saisi käyttää noita tummia käsi-emojeita.
Jos käyttää käsi-emojeita, harvemmin tarvii käyttää tummempi-ihoista kättä, jos ei ole erityistä yhteyttä miksi sitä käyttää. Olisi se vähän erikoista valita se, jos mitään asiayhteyttä ei ole.
Vaalean ihon värin monet valitsee keltaisen sijaan vain lähinnä sen vuoksi, että se on lähempänä luonnollista ihonväriä ja omaa ihonväriä. On kaukaa haettu, jos kuvittelee sillä ihmisen haluavan korostaa omaa ihonväriä ylitse muiden ihonvärien.
Tai kuvallisia, ne on mun lemppari. Pipi paranee nopeemmin😢
Merry Christmas! 👍🏿🎅🏿
Huuhaa Innasen kuvat on hauskoja
https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tLP1TcwLEk3yzE3YPTiyygtzUhMVMjMy0vMS80DAHegCQE&q=huuhaa+innanen&oq=huuhaa&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgCEC4YgAQyCggAEAAY4wIYgAQyDQgBEC4YrwEYxwEYgAQyBwgCEC4YgAQyBwgDEC4YgAQyBwgEEAAYgAQyBggFEEUYQTIHCAYQABiABDIHCAcQABiABDIHCAgQABiABDIHCAkQABiABDIHCAoQABiABDIHCAsQABiABDIHCAwQABiABDIHCA0QABiABDIHCA4QABiABNIBCDU0MDBqMGo3qAIUsAIB8QVQ6-EB5XsBcvEFUOvhAeV7AXI&client=ms-android-samsung-ss&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#ebo=0&sv=CAMSahoyKhBlLVRvTE5JTGJwQjVjejNNMg5Ub0xOSUxicEI1Y3ozTToOYm5TNVZ1WWpaVVZWUk0gBCowChpfc0lSQ2FZQ2VGdDZjMWZJUHJadkdFQV81MRIQZS1Ub0xOSUxicEI1Y3ozTRgAMAEYByDMw9DfDTABSgoIAhACGAIgAigC
Lyhyempi linkki, kuvista näkee kokkuvan persuista, nää on hauskoja.
https://yle.fi/a/3-7018674
Miksi sillä o possun nenä?
Hukkuis sateella😅
Taiteilija Innasen henkilögalleria on yllättävän moderni.
Häpeevät omia silmiään, outoo porukka. Aasialaiset on rasisteja itseään kohtaan.
Ei Suomalaisen silmät näytä koskaan aasialaiselta.
Suomalainen vaan näyttää typerältä silmiään venytellessään, ja tietää sen. Se on huumoria, itseironiaa!
Ei teillä persuilla valitettavasti ole ymmärrystä oikein mihinkään muuhunkaan. Ei talouteen ei työmarkkinoihin ei terveydenhoitoon ei koulutukseen... ei muuhun kuin ulkomaalaisvihaan.
Olet siis idiootti persujuntti. älykkyys hiekanjyvän luokkaa. Mielestäsi olisi huumoria myös se, että afrikkalaiset maalaisivat naamansa valkoisella maalilla ja sanoisivat että nyt ollaan eurooppalaisten/suomalaisten kanssa syömässä? Persukansanedustajat sekä bimbomissi olivat todella typeriä ja lapsellisia ääliöitä pelleillessään somessa, kun ottaa huomioon mikä julkisuus heidän pienimmilläkin teoilla on.
Olis hyvä vitsi🤣🤣🤣🤣
Ja, ulkomailla on kansoja, jotka värjäävät.
Pääasiassa noin, tässäkin missin ja hänen ystävänsä tapauksessa. Riippuu kontekstista.
Ihan läpällä potkaisen persun nilkkaan aina kun voin. Huumoria olla pitää.
Älä nyt sentään. Varsinkaan nyt jouluna.
Virtsaan myös ihmisten päälle, jos joudun jotonamaan kassajonossa
aina kun voin. Huumoria olla pitää.
Sebun Alan voitaisiin naamamaalata tiernapojaksi Oulun torille.
..valkoiseksi siis…
Syyllistyt pahoinpitelyyn. Voi tulla kalliiksi!
Oletko rikoksenuusijoita?
Sinut olis hyvä palauttaa, jonnekkin🤔
Ymmärtäisi vitsin. Sinäkö loukkaantuisit siitäkin?
Aasiassa asuu 60% koko maailman nuorisosta, 750 miljoonaa ala-ikäistä. Kun he eivät ymmärrä huumoriksi niin miksi pitää provosoida ja itkettää heitä?
Kysytään 4 tarkkaa valikoidulta,jotta tiedetään vastaus,ja väitetään kaikki🙈
Tavis ymmärtää että se on loukkaus, vajakki ei ymmärrä, kun äly ei riitä.
Etpä sinä pieniaivoinen persu tietenkään ymmärrä miksi joku aasialainen voisi asiasta loukkaantua. Älä turhaan vaivaa pientä päätäsi tällä, kun on niin vaikeaa.
Mitä persu ajattelis jos aasialainen missiparlamentaarikko näyttäisi keskisormea suomalaisille?
Monet mamut tekee niin, + haukkuu rasistiksi. Mitäs siittä sanot?
Olet oikeassa.
Vasemmistoko se lähtee aina kuin kiimassa viemään hysteriaa eteenpäin. Tekevät uutisjuttua, ja sitten teeskentelevät kauhistunutta kun itse levittävät niitä juttujaan ulkomaan mediaan🙈
Aina löydetään asuantuntija/ henkilö omasta takaa, jota sitten haastatellaan, ja joka kauhistelee ja paisuttelee asiaa.
Siinä vaan käy niin, että tavikset siirtyy äänestämään oikeustopuolueita.
Tämä juttu olisi ollut mediassa vain joku viikon, mutta persut lähtivät perseilyyn mukaan ja tekivät asiasta poliittisen.
"Siinä vaan käy niin, että tavikset siirtyy äänestämään oikeustopuolueita."
Persujen ulostulot on tehnyt vain hallaa oikeistopuolueiden kannatukselle. SDP on ollut gallupeissa pitkään ylivoimaisesti suosituin puolue.
Miksi paperi on valkoista, miksei mustaa tai ruskeata. Onko rassismia ?
En ymmärrä, miksi kansanedustaja loukkaantuu natsittelusta?
sano se japanilaisille jos uskallat
En ole koskaan nähnyt persua, joka ei näyttäisi sialta. Persunatsi on sian ja natsin hybridimuoto. Tuo kammottava yhdistelmä on syntynyt sisäsiittoisuudesta kärsivien persupiruparkojen puuhastellessa iljettäviä puuhiaan. Persu on olemukseltaan kuitenkin ilkeä ja pahantahtoinen, sian joviaalius puuttuu. Ääntely on aggressiivista vinkunaa, jossa ei tunnu olevan informaatiosisältöä, vaan se vain ilmaisee persusian vihaa, epäluuloa, ahneutta tai kateutta.
Lisäksi ne matkii heti kaikkea negatiivista ja uhriutuu kun jäävät kiinni. Ihan raukkiksia koko sakki.
Noin DemariNatsia, kutsutaan Antti Lindtmanlsks
Onneksi älysit edelllisen viestini sisällön
Suomalaiset on mongooleja ei luokkaannuta tästä.🎎🎃🇫🇮
Hyvää yötä sinne!
^_^
Miksei Persut saa olla Persuja?
Jos kaikkien pitää käyttäytyä kuin vasemmisto, niin oikeisto lakkaa olemasta.
Ylpeästi Persu
Rasistisuudesta ylpeä idiootti natsi-sika. Pieni täsmennys. Kaikki persut omaavat sian piirteitä.
Japanin saunaliiton puheenjohtaja ehdottaa saunan nimen vaihtamista rasismikohun vuoksi. Liiton puheenjohtaja Mokomaki Hikikenu sanoo, että suomalaisista saatu huono mielikuva on pilaamassa saunakulttuurin kehityksen Japanissa.
......
SHOKKIPÄÄTÖS: NISSAN LOPETTAA QASHQAIN MYYNNIN SUOMESSA – SYYNÄ MISSIN ”SILMIENVENYTYS”
Automaailma on kokenut ennennäkemättömän iskun. Nissanin Suomen-johto on päättänyt vetää suomalaisten rakastaman Qashqain markkinoilta suojellakseen emoyhtiönsä ja Japanin kunniaa.
”LOUKKAUS KOKO KULTTUURIA KOHTAAN”
Kaikki sai alkunsa suomalaisen missikaunottaren sosiaaliseen mediaan lataamasta videosta, jossa hän veti silmiään sivuille pilkallisessa tarkoituksessa. Vaikka missillä ei ole mitään sopimusta tai virallista yhteyttä Nissaniin, päätös maahantuonnin lopettamisesta oli välitön ja säälimätön.
Nissanin maajohtaja selventää rajua ratkaisua:
– Japani on tunnettu kunnioituksen kulttuuristaan (Omotenashi ja Reigi). Missin käytös on syvästi loukkaavaa japanilaista perimäämme kohtaan. Emme voi myydä maassa, jossa tällaista käytöstä katsotaan läpi sormien, ja Qashqai, brändimme lippulaiva, saa nyt toimia symbolisena uhrina tässä asiassa, maajohtaja jyrähtää.
JÄLLEENMYYJÄT ITKUN PARTAALLA
Päätös tarkoittaa sitä, että Suomen autokaupan kestosuosikki poistuu showroom-lattioilta välittömästi. Jälleenmyyjät ympäri Suomen ovat ottaneet uutisen vastaan epäuskoisina.
– Tämä on katastrofi. Meiltä viedään leipä suusta ulkopuolisen ihmisen hölmöilyn takia. Qashqai on ollut meidän kivijalkamme, eräs nimettömänä pysyvä kauppias kommentoi Iltapäivälehdelle kyyneleet silmissä.
MISSIN PÄIVITYS JOHTI KANSALLISEEN KRIISIIN
Kohuvideon julkaissut missi on poistanut tilinsä sosiaalisesta mediasta, mutta vahinko oli jo tapahtunut. Japanin pääkonttorilta asti tullut viesti oli selvä: brändin kunnia on tärkeämpi kuin myyntitilastot.
Jokakumi Suti ilmoittaa kondomien toimituksen päättyneen ex- suomeen.