Lakea Palvelut myyty

Tulihan se sieltä, mitä ennustettiin, vähän kesti. Siinäpä taloyhtiöt alkavat keräämään yhtiöidensä tietoja kasaan ja vaihtamaan isännöintiä. Katsokaa, että saatte kaikki tiedot sekä paperiset kansiot että digitiedot ennen kuin katoavat.
3369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Heh, tuottoisa yhtiö myytiin 1 eurolla Nuorisosäätiö-pomolle.
Kukaan ei varmaan edes tiennyt että se oli myynnissä.
Olisin tarjonnut 10x enemmän ;)

Äänestä
  • Missä on Kiiskinen?

    Äänestä

olisko ollu humalassa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tulihan se sieltä, mitä ennustettiin, vähän kesti. Siinäpä taloyhtiöt alkavat keräämään yhtiöidensä tietoja kasaan ja vaihtamaan isännöintiä. Katsokaa, että saatte kaikki tiedot sekä paperiset kansiot että digitiedot ennen kuin katoavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu