Vinosilmäkohu viimeisimpänä osoituksena. Lehdistö paskoo Suomen maineen ja jeesustelee päälle.
Saatanan tyhmä maa
Anonyymi-ap
39230
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Miten lehdistö on Suomen maineen kakkinut?
Aikuiset ihmiset olisivat kai voineet jättää naamansa venyttelemättä.
Media olisi kai voinut jättää maalitusartikkelit kirjoittamatta, missä esittää rasistisina eleet joissa ei ole mitään rasistista tarkoitusperää? 🤔🤔🤔
Että nyt koko Aasia on lukenut suomalaisten lehtien suomeksi kirjoitetut artikkelit?
Tyhmäkö olet.
Persuissa taitaa olla aikuiset ihmiset vähissä. Jatkuvasti jotain esikouluikäisten pellejuttuja ilmenee heidän taholtaan.
Onko tämä nyt persun uusi tapa toimia, eli syyttää muita ja uhriutuu samalla. Persuus kehittyy (joskaan ei hyvään suuntaan).
Mediahan se juuri keksi normaalin eleen rasistiseksi. Nyt pääministeri oikein pyytää anteeks kun muutama persu leikki kiinalaista. No ei niitä silmien virutteluja ole tarkoitettu kiinalaisten pilkaksi , Olisha se aika koomista kun 1,4 miljardia kiinalaista pahoittais mielensä siitä kun alunperin yks naine vetäs silmäkulmansa vinoon aiva huumorimielessä ja nyt koko maailma kuohuu ja kiehuu kun joku ol käsittänyt eleen rasismiksi. Voe tätä mualiman mennoo. Kyllä tuas on tehty tikusta tukkia.
EU agenda on WW3. Ja kun pääkunkku kuolee Charles niin se alkaa.
Tietokoneessa kääntäjä,joten kirjoittajat pääsee luettavaksi kielellä kuin kielellä.
Tästä ei tule enää yhtään mitään, kun Impivaarassa ei saa enää väännellä naamaansakaan niin, etteikö siitä joku hermostu ja levitä tietoa kaukomaille asti.
Sannan media vauhdittaa suomen tuhoa.
Kiinan lehdetkö eivät kerro ulkomaiden tapahtumista kiinaksi niin kuin meidän lehtemme kertovat suomeksi?
Maali siirretty ja mihinkäpäs muualla kuin Sannaan.
Silloin kun kokoomus ja perussuomalaiset älämölöili monta viikkoa kuinka on väärin että Sanna Marin menee vapaa aikanaan juhlimaan he jopa eduskunnassa siteerasi suomen lehdistöä ja korostivat kuinka ulkomaillakin Sanna on medioissa.
Kas kun silloin lehdistö ei paskonut yhtään mihinkään.
Eipä tietenkään, perskokkareiden mukaan jopa Seiska oli kuulema luotettava asiamedia, kun julkaisi kuvia, jotka eivät olleet mitään muuta kuin pääministerin yksityiselämään tunkeutumista.
Jos Marinin biletystä arvostellaan, ei se edellytä silti, että itse heittäydytään idiooteiksi.
Mäkin huudan saksankieltä kuullessani heil Hitler ja en sitä tarkoita rasismiseksi .
Ei maa ole tyhmä vaan maalla on saatanan tyhmiä ja vastuuttomia kansanedustajia! Ikävä kyllä nuo idiootit edestavat vielä hallituspuoluetta, joka lokaa Suomen mainetta ulkomailla sitäkin tehokkaammin.
Sivistyneet kansanedustajat ja ministerit lähtivät jo eläkkeelle, ja tilalla on nyt nuoremman kansanosan edustajia. HÄVETKÄÄ!! Tuollaisia olette.
Niin ja yhtään eivät ota huomioon, että diktatuurihallinto voisi loukkaantua kaikkien kiinalaisten puolesta, myös niiden jotka ovat vankileirillä toisinajatelijoina.
Ai nytkö persut ovat vaihteeksi huolissaan uiguureista? Hehän ovat muslimeja.
Kohta persujen muslimiveljeskunta huutaa (Keltaiselta) joelta merelle!
Väärin. Persut paskovat. Lehdistö uutisoi.
Olipas kouluja käymättömän aloitus.
Olet aivan oikeassa. Vinosilmäkohun aiheuttajat ovat just lejdistö ja televisio kun pikkuasiasta tekevät maapallon kattavan vinosilmäkohun
Mitä se nyt haittaa jos joku vääntelee silmiään ja näyttelee vaikkapa Vinkuintiaania. Ei mitään. Vinosilmistä ja vinkuintiaaneista puhuttiin jo 1960 -uvulla ja ei silloin kukaan pahoittanut mieltään siitä. Nykyään ei parane maskeerata tavallista näyttelijää kiinalaiseks niinku jopa Speden filmeissä oli sillä joku huumoria ymmärtämätön ihminen pahoittaa mielensä kaikesta.
Nyt meen vessaan vääntelemään ja hieromaan silmiäni tuhannen mutkalle jotta verenkierto elpyy.
No on se nyt kumma, että kun persut tekevät julkisia päivityksiä, niitä luetaan ja seurataan.
En minä kehtaisi.
Kyllä se suurin tekijä on netti, johon pääsy on jokaisella, idiooteillakin.
Seuraavaksi mediat, jotka netistä poimivat kaiken ja levittävät suureen ääneen kaikki mitä siellä on.
Jos ei se yksinkertainen neiti olisi laittanut sellaista kuvaa nettiin, ei olisi nähty persuidareitten vääntelyjä. Ja jos niitäkään ei olisi missään mediassa näkynyt, asia ei olisi levinnyt yhtään mihinkään.
NETTI KIELTOON JA MEDIA KIRJOITTAKOON PELKKIÄ OIKEITA UUTISIA.
Kiinan malli meillekin eli netti kieltoon tavalliselta kansalta.
90-luvulla alkoi tämän maan sivistyksen alasajo. Television pskaviihdeohjelmat sen aloittivat irvailuineen.
Nyt ei edes nakkeja voi tavallinen firma myydä, ellei mainoksessa ole joku pelle joka nauraa, irvailee ja laittaa nakit silmille.
Moukkamainen kansa.
Kummeli oli tyhmin "viihdeohjelma" koskaan.
Kertomus suomen kansasta se... saatanan tyhmä kansa.
Kattokaa Putousta,,siinä teille vino silmiä!
Kiinankaali kiellettävä.rasismia!
Papatit kans.
Äläs hulluja puhu.
別胡說八道。中文是一種很美的語言,尤其是在搖滾歌曲裡。
Nyt on jo Saatana ja Jeesus vedetty kehiin.
Lehdistöhän se paskoo suomen maineen kun teki sellaisesta eleestä jota ei ole edes julkisuuten alunperin tarkoitteukaan . niin siitä mitättömän pienestä eleestä Media teki mualiman kaoheimman rasistisen eleen.
Onkohan kukaan ajatellut millaista henkistä kärsimystä media on aiheuttanut missille. No ei varmasti oo ajatellu kun lehdistön ja media silmissä kiiluu vain raha ja mammoja.
Kyllä nyt saa Media pyytää MISSILTÄ anteeks aiheuttamaansa kohua.
Tämä tapaus jos mikä kuvastaa sitä Jjournalismin tasoa mikä vallitsee nyt suomessa.
Yks naaman ele sai kaiken muun näyttämään pikkuseikalta tämän "kaoooooheen" tapauksen rinnalla. Koomista on että kun missi teki eleen niin kaikki muu unohtui. Kyllä' tästä sais hyvän Karin pilakuvan .
Missi tekee vinosilmäeleen jonka sivulla pilakuvassa murhaajat murhaa ihmisiä. Ukrainassa putin tappaa sivileitä ja mahtuuhan siihen pilakuvaan vielä raiskaajiakin jotka.....jne Suuri yleisö pilakuvassa kauhistelee missin silmä-elettä ja eivät huomaa kuvassa mitään muuta tapahtuvan.. Isäntä kakonen: Voe kamaloo ku työ tyttö on hirvee rasisti se on tuomittava het kamalasta kaoheemmasta rikoksesta ja heti.
Nyt lehdistö pyytäkää Missiltä anteeks aiheuttamianne henkisiä kärsimyksiä mitä oote kauniille naiselle aiheuttaneet.
現在,媒體朋友們,請為你們給這位美麗的女士造成的精神痛苦向她道歉。
Xiànzài, méitǐ péngyǒumen, qǐng wèi nǐmen gěi zhè wèi měilì de nǚshì zàochéng de jīngshén tòngkǔ xiàng tā dàoqiàn.
Jokohamahumahutan?
Loppuu formuloissakin ym ralleissa suomalaiskuskien toyota-ajot.
Tämä maa pitää liittää johonkin viisaampien ihmisten maahan. Olkoon kummasta suunnasta tahansa, huonommaksi ei enää voi mennä.
Huutava Maduro sopisi hyvin päämieheksi, heillä näyttää olevan rikkauksia venezuelassaan. Suomi Maduron alaiseksi.