Kelan työntekijät anteeksipyynnön velkaa

suomalaisille, päätösten viivyttelyistä ja perumisista ym korjauspyynnöistä.
Vaihdat nimesi lähi-itä, afrikkalais, ukrainalais tai romanitaustaiseksi niin asiat hoituu ilman venkoilua.
esim. romaneilla alkaa jokaisella työkyvyttömyys eläke heti kun lapsilisät päättyy.

t. kelan uhri
15152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

itse sain kärsiä katkaistusta s-päivärahasta vaikka vammat todettiin ja alettiin hoitamaan, vasta muutoksenhakulautakunta oikaisi jutun ja kela joutui maksamaan

Äänestä
  • 6 vuotta oli tätä rumbaa ja sitten eläkkeelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    6 vuotta oli tätä rumbaa ja sitten eläkkeelle.

    huhhuh. miten kestit ja mistä sait rahaa tuohon ajax?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    huhhuh. miten kestit ja mistä sait rahaa tuohon ajax?

    mä jouduin myymään osakkeeni ja kesämökin jotta rahaa sais jostain.

    Äänestä

Mua sorsitaan . Olen inuiitti ja minun Kela päätökset pitkittyvät .

Äänestä
  • Oletkin lokki.

    Äänestä

Hyvä kun romanit joutuivat palaamaan kotisuomeem Ruotsista kun Suomi ei enää maksa kansaneläkettä ulkomaille .

Äänestä
  • Poliiseille lisää tulee hommia, paljon.

    Äänestä

millä perusteilla romanit saa eläkkeen?
eikös suomen laki sano että vain todistetusti tuökyvyttömät voi saada eläkkeen aikaisemmin?

Äänestä
  • tästä pitäisi saada faktaa muuten pöytään.maksaako kela siis rahoja ilman perusteita kun tietyt kipeätkään ei saa vaikka perusteet on ja hyvät!

    Äänestä

suomalaiset on MAALITETTUJA!

Äänestä

Nuohan kätkeytyy ja juoksee piiloon kun hamaksenjäsenet konsanaan.

Äänestä

Kelan henkilökunta on osoittanut olevansa itsekästä ja röyhkeää verovaroilla oleskelevaa narsistijoukkoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

suomalaisille, päätösten viivyttelyistä ja perumisista ym korjauspyynnöistä.
Vaihdat nimesi lähi-itä, afrikkalais, ukrainalais tai romanitaustaiseksi niin asiat hoituu ilman venkoilua.
esim. romaneilla alkaa jokaisella työkyvyttömyys eläke heti kun lapsilisät päättyy.

t. kelan uhri

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu