Herra Jumala teki maasta miehen muotoisen patsaan ja puhalsi sen sieraimiin elämän hengen, ja niin syntyi ensimmäinen ihminen, mies.
Naisen Jumala teki miehen kyljestä otetusta liha- ja luupalasta.
Viimeaikainen tieteellinen tutkimus todistaa tämän. Mitokondrio-Eeva on todellisuudessa Aatamin vaimo ja heistä ovat kaikki kansat polveutuneet.
Ihmisen luominen meni näin
12
220
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kuulin tämän jutun lapsena. Kun menin sairanhoito-opistoon, oikeasti ihmettelin, että miehillä onkin kaikki kylkiluut. Samanverran kuin naisilla.
- Anonyymi00002
Mun tarinassa nainen tehtiin miehen kylkiluusta. Lapsille uppoaa kaikki.
- Anonyymi00003
Nahasta sai tyyliä 🤫
- Anonyymi00004
Aatamin ja Eevan on täytynyt tuntea vetoa toisiaan kohtaan. Ovat olleet sielunkumppaneita.
Järkevämpi selitys on, että ihmisen sähköinen sydän, joka vastaa atomiydintä ja Aurinkoa, elämän henkeä, on luonut sähköisen kentän, jossa näkyvä ja näkymätön valo on yhtyneet toisiinsa.
Ihminen on syntynyt keskustasta käsin. Keskusta alkoi sykkiä, ja siitä haarautui päänuppi ylös, selkäydin alas. Kehon toinen puoli oli enemmän Aatamista toinen Eevasta,, kieputellen kuin dna. Aivotietoisuus voidaan hylätä harhauskona. Sydämen kentässä asuu kaikki tieto.
Ihminen pyörii kuin hyrrä keskustan eli sydämen ympärillä. Siitä se laskettiin aineelliseen maahan, kuhunkin aikakauteen. Ihminen on maan ja taivaan välillä seilaava entiteetti. Pyörivässä hississä välillä ylös ja välillä alas. Johtuen Auringon suhteesta maapalloon.- Anonyymi00005
"Järkevämpi selitys on, että ihmisen sähköinen sydän,..."
Henki-Huuhari ja järki. :D - Anonyymi00006
Korjaus. Sydäntietoisempi selitys on....Koska sydämellä näkee paremmin.
- Anonyymi00007
Miten sinun opissa eläimet luotiin? Varsinkin naaraseläimet.
Luotiinko eläimille naaraat ennen vai jälkeen ihmisen naista?
Sitten toki voidaan myös kysyä missä vaiheessa esimerkiksi sienet luotiin ja miten. Bakteereiden ja viiruksien luominen on myös hyvä tuoda esille.
"Viimeaikainen tieteellinen tutkimus todistaa tämän."
Ei. Nuo ovat taruja.- Anonyymi00008
Uroot ja naaraat luotiin yhtä aikaa. Mikrobit ovat Luciferin tekoja.
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Uroot ja naaraat luotiin yhtä aikaa. Mikrobit ovat Luciferin tekoja.
Kenen tekoja ovat kreationistit?
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Uroot ja naaraat luotiin yhtä aikaa. Mikrobit ovat Luciferin tekoja.
Miksi ihmisellä nainen luotiin eri aikaan? Raamatussa kun vielä erikseen sille miehelle yritettiin löytää kumppania, niin tässä on entistä vähemmän järkeä, jos naaraat olivat jo olemassa tuolloin.
Hetkonen. Mutta ihminen ei toimisi ilman mikrobeita. Onko Jumalasi siis Lucifer?
- Anonyymi00011
Siitä lähtien kaikki uskovaiset ovat sukurutsan tulosta, ja se kyllä näkyy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1342006
- 1211415
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401170Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3131141Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631122IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk01102- 1411089
- 491069
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470937Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet97923