Tänne tulijoiden on hyväksyttävä Suomen kulttuuri ja Suomen omat arvot.
Suomeen ei tulla vaatimaan millaisia tapoja meillä on Joulun aikaan tai Pääsiäisen aikaan.Ei myöskään tulla muuttamaan omaa käytäntöämme koulun tapahtumissa.Me emme kansana voi olla muiden maiden kansalaisten elättäjiä. Muualta tulleet rikolliset on poistettava maastamme.Haluamme elää rauhassa ja kasvattaa lapsemme turvassa ,kotimaassamme.Suomalaiset tarvitsevat maansa johtoon henkilöt jotka vievät meitä kohti vapauteen ja Venäjän kanssa sopien ,rajojen aukaisuun.
Haluamme Suomeen taas normaali olot .Suomen kansalla ei ole koskaan ollut ongelmia Venäläisten kanssa.Voimme elää sovussa .
Suomalaiset ovat rakentaneet oman Isäinmaansa.
Anonyymi-ap
2
90
Vastaukset
- Anonyymi00001
Eihän tämä liity mitenkään ruskeaan taloon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658