Tällaista on Juuson sotessa Torniossa, Juuso on itsekin Torniosta
Hoitajat riuhtoivat 70-vuotiasta muistisairasta, penkoivat huoneen ja söivät joulusuklaat – tyttäret näkivät kaiken
Kristiina Smeds todisti, kuinka palvelukodin hoitajat muun muassa riuhtoivat hänen Alzheimerin tautia sairastavaa äitiään ja söivät tämän tuliaissuklaat.
https://yle.fi/a/74-20200223
Hoitajat riuhtoivat 70-vuotiasta muistisairasta, penkoivat huoneen ja söivät joulusuklaat – tyttäret näkivät kaiken
Kristiina Smeds todisti, kuinka palvelukodin hoitajat muun muassa riuhtoivat hänen Alzheimerin tautia sairastavaa äitiään ja söivät tämän tuliaissuklaat.
https://yle.fi/a/74-20200223
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jos tuo on oikeasti totta niin en silti usko Juuson noita hoitajia ohjanneen moiseen toimintaan. Se lienee vasemmiston antamaa koulutusta kannattajilleen, jotta syökää rikkaiden suklaat, ei ne niitä tarvitse, ovat vain riistäneet köyhiltä!
Huomaatteko, olen jo oppinut miten vasuri ajattelee!!!!
"Huomaatteko, olen jo oppinut miten vasuri ajattelee!!!!"
Niinkö. Oletko huomannut miten muut on oppineet miten sinä ajattelet tai siis et osaa ajatella.
Hei, tää on sinunkin kohtalo ihan lähiaikana, mieti mitä ihannoimasi hallitus on saanut aikaan . . .
"ET USKO" MITÄ VITTUA???, MIHIN USKOT?, HYVIIN SANOMISIIN?, MUTTA HUONOT ON KYSEENALAISIA . . . NIINKÖ?, toivon sinulle huonoa vanhuushoitoa kun LAITOKSEEN JOUDUT!!!
Selvästi juuson ohjeita noudatettu...
Hiljaa siellä vassari tai suonikohjusi räjähtää tukisukkahousun sisään!
Juuso on vastuuministeri ja leikkaukset tehnyt.
Vastuuhan on pääosin siinä, että on tultava toimeen rahalla, joka on kassassa ja välttää velkaa, koska velka on aina kalliimpaa kuin omasta taskusta maksaminen!
"Vastuuhan on pääosin siinä, että on tultava toimeen rahalla, joka on kassassa"
Suomessa ei vain tuota nykyään tuota tajuta. On monia yrityksiä jotka on olevinaan yrityksiä mutta homma ei riitä riittävään palkanmaksuun tai ei halu.
No nythän tiedetään jo uutisoinnista että nykyinen hallitus siirtää rahaa terveyden ja vanhustenhoidosta yksityisenpuolen osinkoihin.
Tuo on todettu esimerkki siitä miten nykyinen hallitus tuhoaa kaiken normaalin entisen Suomesta.
SIDOTAAN
TYÖTAAKKA HELEPOTTAA
Perinteiset vanhainkodit takaisin. Yhteiskunnan otettava vastuu iäkkäistä ihmisistä. Vanhainkodissa toimineena hoitajana 2000 luvulla vielä, vakuutan että vanhukset tuli hoidettua hyvin kunkin tarpeet huomioiden ja tunsivat olonsa turvatuksi. Oli saunotusta sitä haluaville ja kykeneville, askartelua, yhteisiä hetkiä keskusteluun, tanssiinkin joskus, omakustanteista parturipalvelua. Tarvittaessa jalkojenhoitaja ja hammashoitajan/hammaslääkärin palvelut tarpeen mukaan. Herätkää hyvät päättäjät, mihin teiltä on kadonnut inhimillisyys ja ihmisarvo iäkkäitä ja sairaita kohtaan? Toivoisin vastausta hallitukselta ja hyninvointialueilta esim. Pirha. Rahaa on, mutta se on arvovaltakysymys ja hyvä tahto mihin rahaa laitetaan. Onko tärkeämpää kuntalaisten hyvinvointi, vai raitiovaunut, urheiluhallien ja hotellien rakentaminen?? En vastusta kaupungin kehittymistä esim. tampereella, mutta ihmisten hyvinvointi ja inhimillisyys etusijalle. Kohennetaan kaupunkikuvaa site kun rahaa siihen on. Hallintohimmeliä kasvattamalla hyvään taloustilanteeseen ei päästä. "Suojatyöpaikat" eläkeiässä olevilta pitäisi lakkauttaa, nimiä mainitsematta, nykyisin vallassa olevilta henkilöiltä.
Kok
Persujen sote sosialisoi kaiken.