Rasismi ei kuulemma ole enää ongelma perussuomalaisissa

Perussuomalaiset antoivat kuulemma ihan tosi tosi tosi vakavan varoituksen rasistisia kuvia julkaisseille edustajilleen.

Kaisa Garedew pyysi tosi tosi tosi vilpittömästi anteeksi.

Rasistinen kuva on edelleen julkisesti näkyvillä hänen FB-profiilissaan. Että sellaista. Siellä se provosoi esimerkiksi kaikkia niitä aasialaistaustaisia suomalaisia jotka kokivat sen rasistiseksi.

Mun on tosi tosi tosi vaikea uskoa, että Kokoomus ajattelee asian olevan tällä kuitattu. Tai Svenska folkpartiet i Finland - RKP.

Pitäiskö nyt edes tosi tosi tosi nopsaa deletoida se kuva.
27174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Kaisa sanoi ettei ymmärrä miksi muka pitäisi pyytää anteeksi.

Äänestä
  • Hmmmm...milloin pitää pyytää?

    Äänestä

Irvistelijöille pitää esittää uhkavaatimus irvistelyn lopettamiseksi. Mitä jos uhkavaatimus ei tehoa. Silloin pitää antaa entistä kovempi uhkavaatimus.

Äänestä

Ei persuilla ole sitä ongelmaa koska kaikki ei ole rasismia jota vihervassut sanoo rasismiksi. Me emme kärsi sairaudesta nimeltä-rasismifobia.

Äänestä
  • Persut tietää kyllä mikä on rasismia ja mikä ei. Meillä ei kuitenkaan ole sairaalloista tapaa kyylätä kyyläyksestä päästyään onko sitä rasismia jossain.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Persut tietää kyllä mikä on rasismia ja mikä ei. Meillä ei kuitenkaan ole sairaalloista tapaa kyylätä kyyläyksestä päästyään onko sitä rasismia jossain.

    Meillä on muutakin tekemistä kuten esimerkiksi työtä.

    Äänestä

Vinosilmä on vinosilmä. Mikä siinä on niin vaikeaa ymmärtää.

Äänestä
  • Halme, Huhtasaari, Hakkarainen, esimerkkeinä olivat myös arvokkaita?

    Äänestä

Rasismin vähentäminen vie ainakin vanhempien persujen kannatusta alaspäin.

Äänestä
  • Persut ovat tulevaisuuden puolue. Siitä pitää vihervassujen haitallinen maahanmuutto huolen. Katsokaa Saksaan ja Eurooppaan, muualle maailmaan. Siellä oikeisto käy ennennäkemätöntä voittokulkuaan, viimeksi Chilessä.

    Kansat ovat lopen kyllästyneet punikkien woketukseen ja tulijoiden hyysäämiseen oman kansan kustannuksella. Kuinka he kehtaa maksattaa intohimonsa veronmaksajilla jotka nääntyy maksujen alle? Ei pienintäkään empatiaa veronmaksajia kohtaan. Hävetkää punaiset.

    1Äänestä

Se ongelma on vihervassujen korvien välissä, ei missään muualla.

Äänestä

Ikärasismia harrastetaan0 vaikka Orpo väittää, että 0 toletanssi on rasismin suhteen, mutta Orpo on platooninen valehtelija.

Äänestä

Orpo on Suomen rasisti nro 1.

Äänestä
  • Vihervassut kannattaa erittäin rasistista intersektionaalisuutta. Kuka voi heittää ensimmäisen kiven

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Vihervassut kannattaa erittäin rasistista intersektionaalisuutta. Kuka voi heittää ensimmäisen kiven

    Sofia voisi heittääkin, kun masliksi saadaan joku...

    Äänestä

Mikä hemmetin rasismi? Rasismi on ainoastaan vihervassarin pään sisässä ei muualla. Säälittävää sakkia

Äänestä

Aloittajalle: Eikö tässä velkaisessa ja yhä levottomammassa Suomessa, joka joutuu varustautumaan vieläpä Venäjän suhteen erityisen kalliisti, ole todellakaan muuta kuin jonninjoutavat vihervasemmiston ja pride marssijoiden lanseeraamat höpö-höpö rasismikohut enää elintärkeitä?

Pientä rajaa ja suhteellisuuden tajua kiitos!

Äänestä

Nyt sattui persupoloihin melko pahasti, ai jai ai ai jai, nyt kalikka kalahti oikein lujaa.

Äänestä
  • Sattuiko ja mikähän olisi sattunut? Kysymys on kuitenkin vihervasemmistolaisesta / demarien paisuttelemasta farssista nimeltä rasismi, ei mitään oikeata ongelmaa, vaan ongelma on nuo puolueet joilla ei ole mitään tolkullista sanottavaa, saati kykyä tehdä mitään Suomen tulevaisuuden eteen!

    Äänestä

Näitä perussuomalaisia rasisteiksi nimitteleviä pitää haastaa oikeuteen ja tehdä poliisille tutkintapyyntöjä jokaisesta perussuomalaisia rasisteiksi nimittelivistä.

Äänestä

Kuinka monta kertaa hallitus voi rasismikohun jälkeen ilmoittaa vakavana, että meillä on ehdoton nollatoleranssi.
Käykö kolme kertaa, viisi kertaa, kymmenen kertaa? Ja joka kerta on kyse Perussuomalaisista.

Äänestä
  • Persujen pitäisi lopettaa puhuminen tai antaa demareiden kirjoittaa lauseet joita saa ääneen lausua. Persu saisi vain sanella mistä aikoo puhua.

    Äänestä

  • Rasismihumppa on kuin kuuluisan sadun "keisarin uudet vaatteet", eli lapsikin tolkkuaa, jotta mitään ei ole , vaan sitä tarjotaan rappiopuolueiden suunnalta kun kukaan täysipäinen ei heitä muuten huomioi ; ))

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Persujen pitäisi lopettaa puhuminen tai antaa demareiden kirjoittaa lauseet joita saa ääneen lausua. Persu saisi vain sanella mistä aikoo puhua.

    Siinähän se tuli, Riikalle ja muille koville persuille oma sihteeri joka kirjoitta puheet ja somekirjoitukset puhtaaksi demarisensuurin kera. Sihteerin pätyvyysvaatimus: tulee on SDP:n jäsen.

    Äänestä

Rasismi on ongelma vain vasemmistolaisille.

Äänestä
  • Totta vihervasemmiston ja demarien keppihevonen, sillä nuo karauttaa , mutta naurettavaa kouhotusta isojen ja ikävien totuuksien maailmassa.

    Äänestä

Mä en ole ikinä kokenut rasismia ongelmaksi, tai siis mitään asiaa rasismiksi, minulla onkin 70 luvun raippakasvatus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Perussuomalaiset antoivat kuulemma ihan tosi tosi tosi vakavan varoituksen rasistisia kuvia julkaisseille edustajilleen.

Kaisa Garedew pyysi tosi tosi tosi vilpittömästi anteeksi.

Rasistinen kuva on edelleen julkisesti näkyvillä hänen FB-profiilissaan. Että sellaista. Siellä se provosoi esimerkiksi kaikkia niitä aasialaistaustaisia suomalaisia jotka kokivat sen rasistiseksi.

Mun on tosi tosi tosi vaikea uskoa, että Kokoomus ajattelee asian olevan tällä kuitattu. Tai Svenska folkpartiet i Finland - RKP.

Pitäiskö nyt edes tosi tosi tosi nopsaa deletoida se kuva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu