Kivitippu remontoitava

Kunnan olisi remontoitava Kivitippu. Majoituskapasiteetti ooisi triplattava ja kylpyläosastosta tehtävä Euroopan suurin. Lisäksi K-18 osasto saatava. Eri ravintoloita myös rakennettava useita jotta kaikille on jotain. EU maksanee ja kunnan talous lähtisi tämän jälkeen rakettinousuun.
10501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Helmikuu on kuulemma jo loppuunmyyty niin pieneksi meinaa vissiin jäädä. Golfkenttää täytyy asfaltoida bussien parkkipaikaksi.

Äänestä

Junaratakin tehdään suoraan Berliinistä Lappajärvelle. Lentokenttä rakentuu näillä näppäimillä Koskikievarin ja Maijalan väliin. Ulkomaisia turisteja saapuu taskut pullottaen katsomaan ihmeellistä järveämme. Onneksi eläkeläisjuntit ovat muuttaneet sen coca-colan väriseksi liejuksi hienolla ojitustoiminnalla.
Täytyy myös selvittää mahdollisuus, voiko ulkomaisten turistien korttimaksujen äss-poonukset siirtää suoraan eläkeläisjunttien yhteiseen rahastoon.

Äänestä

Se on juuri kunnan tehtävä.

Äänestä

Ennallistetaan koko Lappajärvi 1800 luvun tasolle, Halkosaaren kohdalta kokonaan tukkoon.

Äänestä

Kohta tuloo joulu.
Taunon kans tuumattihin notta pitääs paistaa kinkku.

Yleensä tauno on ostanu kinkun valmiina. Tänä jouluna kahtotaan ja paistetahan meirän uunis taunolle kahren kilon kinkku.

On mukava paistaa kinkku ja juora samalla vähän lasipullo kaljaa oroteleessa notta superpesis

Äänestä
  • Niin notta saaraanko tulha Veikon kans teirän kans viethään joulua otettettais omat kaljat mukaan Simca 1000:lla tulhtais.

    Äänestä

Niin notta voitais käyrä nissistä hakoo vielä vähän makkaraa ja punaasta maitoa kyytipojaksi.

Meinaa notta välillä tuloo nälkä kun otetahan taunon kans kaljaa.

Äänestä

Yksinäisen miehen joulutarinat, itseään viihdyttää 😃

Äänestä

Oletko varma? Tässäkään asiassa luulo ei ole tiedon väärti.

Äänestä

Pitääkö paikkansa että EU on myöntänyt peräti 8.2 miljoonaa euroa Kivitipun matkailun kehittämiseen. Tietojen mukaan Aasialaisia turisteja on tulossa enemmän kuin Lappiin. Lentokentän paikkaa selvitellään Kunnassa ja rakentaminen pitäis alkaa mahdollisimman pian.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kunnan olisi remontoitava Kivitippu. Majoituskapasiteetti ooisi triplattava ja kylpyläosastosta tehtävä Euroopan suurin. Lisäksi K-18 osasto saatava. Eri ravintoloita myös rakennettava useita jotta kaikille on jotain. EU maksanee ja kunnan talous lähtisi tämän jälkeen rakettinousuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu