Venäjällä ei ole yhtään vapaata toimittajaa

on se niin hieno maa, että vieläkö venäjämielisiä löytyy. Ja löytyyhän niitä jopa eduskunnasta, eräs vassari Yrttiaho.
10114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Näin se menee diktatuurissa.

Äänestä

Neuvostokommunismia aikoinaan kannattaville on ihan sama, onko Kremlissä tsaari, kommari tai natsi kuten nyt. Kaikki käy venäjämielisille.
Naapuriseurassa nämä hörhöt pitää seurojaan!

Äänestä
  • Ootko käyny kyttäämässä, vai ihan soluttautunu piireihin?

    Äänestä

  • Naapuriseuran Sanomat ja Työkansan Sanomat, ovat venäjämielisiä vasemmistolaisia medioita.

    Äänestä

  • Mauno Heinosen tarinat Hesarissa ovat jo legendaarisia.

    Äänestä

Samoin kuin Suomessa.

Äänestä
  • Vapaudeliitto on vahvana sinussa.

    Äänestä

Hölmö aloitus. Kysyy, ja vastaa ite🙈

Äänestä

Ihan sama, mitä siellä ei ole, tai on.

Äänestä

Onhan meillä sillä oma kostimme toimittelemassa kosti on ihna loistava sketesi hahmo parodia toimittaja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

on se niin hieno maa, että vieläkö venäjämielisiä löytyy. Ja löytyyhän niitä jopa eduskunnasta, eräs vassari Yrttiaho.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu