Kyllä pitää olla täysi tollo tuo Kokoomuksen kannattajien ydinjoukko mikä väittää Suomen kansan elämän kurjistamisen ja velan kasvattamisen Ukrainan AZOV terroristien tukemisella olevan Kokoomuksen suurin ja ainut tavoite.
KOKOOMUS tuhoa Suomen , Kaikkoselle ei sitä Orpon tarvitse selitellä?
9
66
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Opettele pilkkusäännöt ja keskity oikeinkirjoitukseen muuten aika hyvä .
- Anonyymi00002UUSI
Mahtavaa toimintaa Kokoomuksen Orpolta, Suomen tuhoajalta.
- Anonyymi00003UUSI
Orpo on numero yksi, Supmen siirien tollojen joukossa,
- Anonyymi00005UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Orpo on numero yksi, Supmen siirien tollojen joukossa,
Mikä v!£¥n tollo tänne yrittää kirjoittaa, ei osaa Suomen kieltä.
- Anonyymi00004UUSI
On se parempi vaihtoehto kuin jakaa rahaa laisillesi sossuloisille.
- Anonyymi00006UUSI
Olet täysin oikeassa Kokoomus veli, kuolkoon kaikki Kokoomuksen alistamat Suomen kansalaiset että sotarikollisilla Ukrainan AZOV terroristeilla jotka Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan naisia ja lapsia riittää rahaa tappa Ukrainan naisia ja lapsia.
- Anonyymi00007UUSI
Anonyymi00006 kirjoitti:
Olet täysin oikeassa Kokoomus veli, kuolkoon kaikki Kokoomuksen alistamat Suomen kansalaiset että sotarikollisilla Ukrainan AZOV terroristeilla jotka Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan naisia ja lapsia riittää rahaa tappa Ukrainan naisia ja lapsia.
Eikös ne Tammisaaren teurastajat olleet Kokoomuksen ja RKP joukon kannattajia?
- Anonyymi00008UUSI
Sanna tuhoaa---
- Anonyymi00009UUSI
Orpo jämerästi totesi, Ukraina tarvitsee rahat, Suomen kansa ei rahaa tarvitse. Kepu Kaikkonen pitäköön suunsa kiinni, uhoaa Orpo, Kokoomus kansaa nyt kurjistaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432776Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116