Nyt voivat kuusikymppiset yk-konkarit, lääkärit ja koneinsinöörit olla mukana reservissä. Kyllä stallaria v*tuttaa.
Kremlistit itkevät reservin ikärajan nostoa
20
105
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Jos puten nazikätyri kritisoi jotain, on siitä hyötyä Suomen maanpuolustukselle.
- Anonyymi00002UUSI
K: Miksi tiltut eivät osaa tiedostaa yhteiskunnan rakennetta?
V: Koska muutamat geneettisesti eriytyneet yksilöt sukurutsaavat itsensä sukupuuttoon.
Toisaalta nyt Tiltu voi vaikka sanoa että hän on erityinen. Jos se tiltua lohduttaa... - Anonyymi00003UUSI
Tähän on hyvää viihdettä seurata putinistien raivoa.
- Anonyymi00004UUSI
Joo pute osaa vielä kontatakkin kun aika on
- Anonyymi00005UUSI
Venäjän häviö ja Suomen Natojösenyys selvästi kyrsii.
- Anonyymi00006UUSI
Sittenhän ei luulisi Nato tiltua reservistä eroajat pelottavan😃
- Anonyymi00020UUSI
Ei niin ja reserviin jäävää Nato Tiltuahan se eroamine vaan pelottaakin.
SE ON ITE SANONUT ETTÄ PELOTTAA KUN PITÄÄ MENNÄ YKSIN RINTAMALLE PUFUFTAMAAN.
- Anonyymi00007UUSI
Minä olen yhteiskunnan tuilla elävä pitkäaikaistyöton 54 vuotias mies joka on käynyt armeijan.
Enkö minä todellakaan nyt sitten lainkaan kelpaa reserviläiseksi 65 vuotiaaksi asti?- Anonyymi00010UUSI
Ollen thaimaasta oleva elin Soomessa, eikä minnun tarviitse tehdä muuta kuin hymyllä.
- Anonyymi00008UUSI
Semmonen se on sotasuomen tulevaisuus Natossa.
- Anonyymi00009UUSI
Jep, ennen natoa olivat ne hyvät vuodet.
- Anonyymi00011UUSI
Voi että kun sota syttyisi, pääsisi natonasselien leskirouvia "lohduttamaan".
- Anonyymi00012UUSI
Putinisteilta karannut mopo käsistä, suomalaiset on terästä eikä provosoidu.
- Anonyymi00019UUSI
Koskas vellihousut on teräkseksi muuttunu?
- Anonyymi00013UUSI
Ongelmaan on ratkaisu, vapaaehtoinen maanpuolustus.
Loppuisi tiltuksi nimittelyt välittömästi?
Suomessakin vallitsisi eurooppalainen demokratia ilman ihmisten halveksuntaa.- Anonyymi00014UUSI
Venäjän naapurilla ei koskaan tule olemaan mitään vapaaehtoista puolustusta vaan mukaan tarvitaan aivan kaikki.
Se on nyt nähty mikä venäjä on. - Anonyymi00015UUSI
Tiltu se jaksaa aina vaan yrittää!
SUOMEN MAANPUOLUSTUSTAHTO JA SEN RATKAISUT EIVÄT SUO TROLLI-PARALLE RDRS HETKEN LEPOA TAI RAUHAA!? - Anonyymi00016UUSI
Anonyymi00015 kirjoitti:
Tiltu se jaksaa aina vaan yrittää!
SUOMEN MAANPUOLUSTUSTAHTO JA SEN RATKAISUT EIVÄT SUO TROLLI-PARALLE RDRS HETKEN LEPOA TAI RAUHAA!?Mikä nyt noin harmittaa demokratiassa, vai onko meillä demokratiaa?
Jospa ihmiset itse voisivat äänestää sitä mitä mieltä itse olisivat, konkreettisesti.
Mikä siinä olisi pelottavaa? - Anonyymi00018UUSI
Anonyymi00015 kirjoitti:
Tiltu se jaksaa aina vaan yrittää!
SUOMEN MAANPUOLUSTUSTAHTO JA SEN RATKAISUT EIVÄT SUO TROLLI-PARALLE RDRS HETKEN LEPOA TAI RAUHAA!?Hätiköidyt ja pelottelun seurauksena syntyneet maan pufuftuf täysin harkitsemattomat "ratkaisut" tulevat Suomalaisille veronmaksajille törkeän kalliiksi.
- Anonyymi00017UUSI
"Kremlistit itkevät reservin ikärajan nostoa"
Outoa. Eihän kremlistit kuulu edes Nato-suomen uhanalaíseen ikäryhmään, eikä varsinkaan Naton reserviin. 🤡
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492939Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471179
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78941