Hyvinkään huostaanottokeskus

Anonyymi-ap

Millähän perusteilla Hyvinkään huostaanottokeskus (tunnettiin joskus myös lastensuojelun yksikkönä) toimii, kun lapsia pitää saada huostaanottoon vaikka väkisin, ja väliaikaisessa sijoituksessa lasten perään katsotaan huonommin kuin oloissa joista lapset kaapataan. Sijoituspaikan työntekijät eivät korvaansa lotkauta vaikka huoltaja huomauttaa vierailulla lapsen olevan poissaoleva ja silmät seisovat päässä kuin olisi käyttänyt huumeita.
Kannustan ja rohkaisen teitä muita vanhempia, pitäkää ongelmanne omana tietonanne, älkääkä missään tapauksessa hakeko lastensuojelulta apua. Hyvinkäällä vastaus tulee olemaan: "minä nyt en keksi mitään millä teitä voisi auttaa, mutta aloitetaan huostaanoton valmistelu".
Ja ilmeisesti huostaanottokeskuksen työntekijöillä on tuttuja joille pitää saada lapsia heitteille jätettäviksi rahastusautomaateiksi jotta pääsevät reissaamaan jatkuvasti ulkomaille yhteiskunnan kustantamana.
Aivan sairas järjestelmä: lapsia ei saa enää kasvattaa eikä ohjata, vaan rajojen ja rakkauden sijaan lapset pitää riistää rahan ahneiden toisten ahdingoilla rahastavien haaskojen hyväksikäytettäväksi.

4

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kova ulostulo .Heitä hiukan näyttöä pöytään ja mielellään totuuspohjaista.

      • Anonyymi00002

        Hyvinkään lastensuojelulla on tosiaan huono maine. Ei voi suositella muuta kuin välttämään.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Hyvinkään lastensuojelulla on tosiaan huono maine. Ei voi suositella muuta kuin välttämään.

        Nooh. jouduimme vuosia sitten LASUn silmätikuiksi, koska lapsi vielä pieni, mutta minulle iskälle maistui kuitenkin olut.

        Olin kuulemma kaikki pahan alku ja juuri, kahden lasun akan mielestä. En sano heidän nimiään.

        Hiukan protestoin heitä vastaan välillä.

        No sittenpä tuli poliisikamarille kuulustelu kutsu.

        Olin kuulemma uhannut vakavalla rikoksella heitä ja heidän perhettään.

        Pystyin todistamaan, ettei näin ole tapahtunut.

        Vaadin samalla poliisia aloittamaan esitutkinnan aiheettomasta ilmiannosta...

        Puolisen vuotta sen jälkeen kävin kyselemässä, miten asia etenee. Vastaus: tutkinta päätetty, ei epäillä rikosta taikka virkavirhettä.

        Nykyään molemmat lasun akat eläkkeellä.


    • Anonyymi00004

      Jos se onkin että " tulos taikka ulos".

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe