eli tätä - "Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan." Siihen on taas tuttuun tyyliin spammattu paljon vastauksia.
Ukraina ei siis saisi tehdä iskuja Moskovaan, eikä ainakaan jouluna, kun taas ryZZä on iskenyt koko ajan Ukrainan siviilikohteisiin, myös jouluna.
Miksei venäjämielisen trollin propagandajuttua ei poisteta
35
172
Vastaukset
- Anonyymi00002
Kysyn; miksi siihen pitää kommentoida? Miksi nostaa roskaa näkyviin? Miksi olla 'hyödyllinen idiootti' ja auttaa putinisteja palstan täytössä?
- Anonyymi00006
Tämä on natsimielisen aloitus.
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Tämä on natsimielisen aloitus.
Ryzzän punikki.
- Anonyymi00016
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ryzzän punikki.
Aloittaja on natsi joka rakastaa nostaa tätä aloitusta.
- Anonyymi00017
Anonyymi00006 kirjoitti:
Tämä on natsimielisen aloitus.
Kremlissä asuu niitä.
- Anonyymi00032
Ole jos tahdot. Hyödytönä se toki muille on.
- Anonyymi00003
Älä nosta trollien propagandaa ylös!
- Anonyymi00004
Ne kyllä tekevät sen ihan itse.
- Anonyymi00010
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ne kyllä tekevät sen ihan itse.
Joo, ne vastailee todella paljon niihin itse.
- Anonyymi00034
Probakanda on katsojan silmässä.
Jotku näkee sitä kaikkialla, jos mielipide on eri kuin itsellä.
- Anonyymi00005
joo joo keskustelupalsta hyvä?
- Anonyymi00007
Natsit nyt suu kiinni ja hankkikaa elämä ilman väkivaltaa.
- Anonyymi00011
Muuta venäjälle äärivassu.
- Anonyymi00008
Haluat rajoittaa sananvapautta. Miksi haluat tehdä niin?
- Anonyymi00013
Täällä on trumpetisti-putinistipersut moderoimassa. Siksi myös viestit joissa mainitaan joku hiemankin növöhöödimpi oikeistokansanedustaja katoaa, vassuja sen sijaan saa mainita.
- Anonyymi00022
Älä ny unta nää ressukka.
- Anonyymi00024
Ota mt-lääkkees.
- Anonyymi00014
Sananvapauden rajoittaminen on perustuslain vastaista.
- Anonyymi00015
Senkö takia pitäisi joka viesti julkaista palstalla?
- Anonyymi00023
Ryzzän valepropaganda ei kuulu sananvapauden piiriin.
- Anonyymi00025
Anonyymi00023 kirjoitti:
Ryzzän valepropaganda ei kuulu sananvapauden piiriin.
Hyvä.
- Anonyymi00028
Anonyymi00023 kirjoitti:
Ryzzän valepropaganda ei kuulu sananvapauden piiriin.
Sinäkö päätät siitä, mikä on valheellista propagandaa?
- Anonyymi00036
Anonyymi00023 kirjoitti:
Ryzzän valepropaganda ei kuulu sananvapauden piiriin.
Näin on.
- Anonyymi00018
tämä maa on suomi, mitä sillä väliä mitä ne höpöttelee tänne olkoot ja sananvapaus?
- Anonyymi00019
No miksi te vastaatte niihin provoihin? Sitähän nuo kaalisopan lusikoijat odottavatkin teidän tekevän. Itse ruokitte koiria jotka jatkavat haukkumistaan.
- Anonyymi00020
Koska tuollaiset venäjämieliset postaukset vain nostattavat enemmän meitä suomalaisia Venäjää vastaan ja aloitukset saavat ansaitsemaansa reaktion. On hyvä muistaa mitä vastaan me taistelemme. Suomessa olevat Venäjän agitaattorit ovat jo poliisin valvonnan alla eikä heistä ole haittaa kansalle.
- Anonyymi00029
Emme taistele ketään vastaan. Emme ole sodassa.
- Anonyymi00030
Taitaa olla vilkas mielikuvitus?
- Anonyymi00026
Sen alkuperäisen jutun tekijälle pitäis syöttää 9mm. buranaa.
- Anonyymi00033
Samaa mieltä.
- Anonyymi00027
Joo suohon sotketaan semmoset.
- Anonyymi00031
Ukrainan joulu on 7.1
Lausunto: samaa ihmettelen minäkin. Ilmeisesti riittävän moni ei ole ilmoittanut avausta asiattomaksi.
Otin yhteyttä ylläpitoon ja kysyin perusteluja sille, miksi teksti ei poistu. Katsotaan miten kauan vastauksen saaminen kestää. Yleensä kestää monta päivää.
- Anonyymi00035
Rintamat luhistuvat jo kovaa vauhtia: https://rumble.com/v73imxk-the-negotiations-have-entered-a-decisive-stagea-massive-strike-on-the-energ.html?e9s=src_v1_sa,src_v1_sa_o,src_v1_ucp_a
On enää vain ajan kysymys, kuinka kauan Zelensky haluaa tapattaa sotilaitaan täysin turhaan. Ukraina hävisi jo tämän sodan ja hinta on ollut kova kansalle.
Tässä on yhteenveto viime viikosta ja miten Nato hävisi Odessan:
https://www.youtube.com/watch?v=-OKOVh2zmUU
Ainoa kuolinkouristelu, mllä Nato saattaa yrittää pysäyttää tilanteen. on keskimatkan ydinaseiden lähettämisen Venäjän rajoille. Se taas tietää kaikkien Natomaiden pääkaupunkien tuhoa vastaiskuissa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen192557Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään351523Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.581233Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2981182- 41946
- 42917
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175753- 58743
Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup90712Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh59686