KAMUX, myy katsastettuna viallisia autoja!

Anonyymi-ap

KAMUX valehtelee myynti-ilmoituksessaan.

KAMUX valehtelee auton kunnon myynti-ilmoituksessaan. Ja myyjä ei tiedä auton kuntoa, jos tietääkin, ei kerro totuutta. Jollet osaa kysyä. Sinulle ei kerrota.

Ilmoittaa mitä sattuu myynti-ilmoituksessa. Tiedot huuhaata. Älkää uskoko edes myyjän puheita! Älkääkä myynti-ilmoitusta Otin myynti-ilmoituksesta onneksi screenshotit, sehän poistetaan myynnin jälkeen.
Myynti-ilmoituksessa oli kaikki hyvin. KAMUX oli pistänyt surkeat kuvat vain muutamasta pintaruoste-kohdasta. Autossa piti olla kesärenkaat 3mm kulutuspintaa. Noh, autolla oli myyntipv ajettu 302 801 km ?- mutta myynti-ilmoituksen mukaan öljyt vaihdettu n.215000km kohdalla?

Soitin vielä päivää ennen kuin lähdin n. 65 km päästä autoa katsomaan myyjälle, joka sanoi:
"Ei, oljyt on vaihdettu vasta ihan äsken?" Myynti-ilmoituksessa oli öljynvaihdosta sanottu n.215000km kun autolla oli ajettu myyntihetkellä n.302000 km!
Nyt olen tämän revohkan päätteeksi vaatinut todistusta, milloin öljyt ja öljynsuodin on vaihdettu, sillä kuskinpuolen ovessa ei ollut tarraa, jossa näkyi uusi vaihto. Kyllä siihen yleensä pistetään uusi tarra, jossa myös öljytyyppi. Kirjoitin siihen itse tarralle mitä myyjä kertoi :"Ihan vasta ennen myyntiä vaihdettu öljyt ja suodin n. 302 000 km".

Nyt kun tämä koko katastrofi paljastuu, EN USKO SANAAKAAN KAMUX-YHTIÖN YHDENKÄÄN HENKILÖN PUHEISTA!

Myyjä Kuopio KAMUX kertoi:"autolla kuulemma ollut kova kysyntä ympäri Suomen."
Ajoin apukuskin kanssa autoa 65km katsomaan. Auto oli ylläpitolaturissa, ja hinnanalennusta tuli siitä - akku lopussa- .

HUOM, kukaan KAMUX, Kuopio ei sanonut myyntihetkellä:
liian vähävirtainen ja laittomasti nippusiteellä kiinni."

Myyjä ei saanut autoa käyntiin:"Olin unohtanut pistää laturin yöksi päälle, sanoi".
Ja myymäläpäällikkö kävi apuvirralla käynnistämässä. Olipa nolo tilanne. Mutta alennusta tuli auton hinnassa - sovimme, hankin uuden akun.

Koeajolla syyskuun lopulla - 25, vasen etuvilkku oli palanut. Sekin piti KAMUX valokuvin todistaa...Että on tuohon aikaa kulunut ostajalla ja kuvata kaikki viat, jotka jo katsastuksessa olisi KAMUX:in käytettäessä sitä katsastuksessa, antaa korjauskehoitus.
Akku laittomasti kiinni nippusiteellä.
Sakkorenkaat alla.
Vilkku ei palanut myyntihetkellä.
Ja kaiken järkyttävin asia oli, sitä ei myyntihetkellä näkynyt - sillä Calix-johdon pää oli työnnetty puskurin sisään - se laiton sähkövirittely paljastui kun vilkun sähköongelmat paljastuivat => siitä alkoi koko kauheuden kuntoonpano ja KAMUX:in kanssa kädenvääntö. Laitoin kuvat KAMUX Kuopio: Sakkorenkaat alla, Calix-johto viritelty hengenvaaralliseksi, akku laittomasti ilman kiinnikkeitä moottoritilassa. Uudelle ei laillisia kiinnikkeitä, eikä tarpeeksi tehokas akku mahtunut- sen kiinnitystä piti muokata.

Oletus oli myyntihetkellä, että vain polttimo palanut. Naisautolijana ostin auton, hyvitys tuli pintaruostekohdat ja akku uusittava.
NYT IHMETTELEN.

EIKÖ KAMUX KUOPIO TEE MITÄÄN TARKISTUSHUOLTOA MYYTÄVILLE AUTOILLE?
JA KUINKA IHMEESSÄ AUTO ON VOINUT LÄPÄISTÄ KATSASTUKSEN TUOSSA KUNNOSSA, VIELÄPÄ 6 VRK ENNEN MYYNTIÄ - JA KAMUX MYY AUTON NAISASIAKKAALLE.

10

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      älä osta

    • Anonyymi00002

      Vaikka olet nainen, sinun tulisi ostajana valitettavasti ymmärtää,
      että yli 300.000 km ajettu mikä merkkinen auto tahansa ei todel-
      lakaan miltään osin enää ole uusi.
      Mikäli auto todella olisi ns. "kunnossa", se ei makaisi missään vaih-
      toautohallissa, vaan se olisi jonkun jokapäiväisessä ajossa.
      Tämä öljynvaihtoasia on näistä ongelmista pienin.
      Mikäli kori ei ole ruosteessa tai se on joskus hyvin korjattu - ei siis
      nippusitein - siitä saa isolla rahalla pienessä koirjaamossa hyvän
      auton.
      Ruosteen perässä kun kokemuksen mukaan ei pysy, mutta mootto-
      reita voi aina korjata.

    • Anonyymi00003

      mene kirkkoon näiden myyjien kanssa-yhdessä

    • Anonyymi00004

      e3444

    • Anonyymi00005

      Osta uusi niin elämäsi helpottuu paitsi jos sekaannut sähköautoihin.

      • Anonyymi00006

        googlaa= KKV tutkii kamux ja saka

        pelataan köyhien ostajien rahoilla ikävää peliä


    • Anonyymi00007

      Ei siihen mitään tarraa laiteta, huoltokirja sota katsot jos osaat.

    • Anonyymi00008

      Olen se, joka 12:50h 28.12. olen kysyjälle kehoittanut, että k.o. autosta
      saattaa kovalla työllä vielä saada toimivan.
      Se tosiasia, että auto papereien mukaan on katsastettu - vaikkapa vain
      kolme kk. sitten - ei tarkoita sitä, että auto kaikilta osiltaan olisi kunnossa.
      Toki tuore hyväksytty katsastus on parempi kuin ei mitään.
      300.000 km ajetussa ns. "ehjässä autossa" on pilvin pimein usein kalliisti
      korjattavia kohteita, joiden toiminta tavalla tai toisella on puutteellista ja
      saattaa jopa estää ajamisen.
      Mitä haluan sanoa?
      Sen, että ellei Teillä tosiaan ole varaa ostaa sellaista autoa, joka ostaessa
      on tarpeeksi uusi ja "viaton", jättäkää ne paalausta odottavat romut kaup-
      poihin.
      Silloin säästätte paljon rahaa, eikä päänsärkyä ole koko ajan.

    • Anonyymi00009

      43432

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      19
      1754
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      144
      1738
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      311
      1390
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1108
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1092
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      139
      1048
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      975
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      945
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      945
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      898
    Aihe