Miksi vasemmistolainen on usein luuseri - köyhä kelapummi?

Eipä palstan vasemmistolaisetkaan mitään menestyjiä ole, ei varmaan ole rahaa juhlia uutta vuottakaan.

Mutta se on se geeniperimä.
9106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Koska vihervassu odottaa Sannan lupaamaa kansalaispalkkaa. Ei viitsi kuin makailla kirpputorilta ostetulla sohvalla.

Äänestä

Koska vasemmistolaiset eivät halua tehdä töitä ja he haluavat elellä työtätekevien veronmaksajien palkoilla. Siksi kaikki tuet on lakkautava

Äänestä
  • Jees!

    Äänestä

Se lähtee vassareilla lapsuuden päihdeongelmaisesta kodista

Äänestä
  • Aika monella.

    Äänestä

Ja kovia valittaan.

Äänestä

Kuuluu aatemaailmaan olla persaukinen.

Äänestä
  • Ja valittaminen myös.

    Äänestä

Köyhänä ei ole kivaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eipä palstan vasemmistolaisetkaan mitään menestyjiä ole, ei varmaan ole rahaa juhlia uutta vuottakaan.

Mutta se on se geeniperimä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu