Hintaa tulee sitten merkistä riippuen 3000-7000eskoa. Ei kannata talvella lämmittää ollenkaan niin pumppu säilyy ehjänä.
Useasta sähköautosta hajoaa lämpöpumppu 100tkm ajettuna
17
165
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kerro toki jotain määriä, hintoja ja auto malleja joissa tuota ongelmaa on.
- Anonyymi00012
En ole ketjun aloittaja, mutta vastaan. Googlaa "teslan lämpöpumppuongelmat" tms. niin ymmärtänet. Oli yksi syy miksi Tesla karsiutui meidän listalta sähköauton ostoa suunniteltaessa. Toinen Teslan ulkonäkö, kalliimpia malleja lukuun ottamatta.
- Anonyymi00002
Onneksi vetyautot ovat tulossa myös Suomeen.
Vetyauto ei tarvitse tuollaisia härpäkkeitä.- Anonyymi00003
Miten vetyauton sisätilat sitten lämmitetään?
- Anonyymi00004
Kun vetyautosta hajoaa polttokenno, niin se maksaa 40 tuhatta.
- Anonyymi00005
Anonyymi00003 kirjoitti:
Miten vetyauton sisätilat sitten lämmitetään?
Päästetään vetyä sisään ja sytytetään?
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Kun vetyautosta hajoaa polttokenno, niin se maksaa 40 tuhatta.
Polttikenno ja vetysäiliö vaihdetaan kuitenkin normaalistikin 80t km välein. Se ei tule yllätyksenä, mutta kalliiksi se tulee.
- Anonyymi00007
Sähköauto ei ole tarkoitettu köyhälle.
- Anonyymi00014
Sähköautoa ei ole tarkoitettu kenellekään.
- Anonyymi00008
No melkein joka talossa on nykysin lämpöpumppu.
Uuden pumpun voi hakea helposti naapurin seinästä! - Anonyymi00009
TRÖÖÖÖÖÖLLL ! ! TROOOOOOLLLL ! ! TOJO HÖNÖN TROLLITEHTAAN AAAPINA AUUUTISTI NARSU MT HOIROKIN PITÄÄ KEKSIÄ KYMMENIÄ SÄHKÖAUTO DISSAUS SPÄMMIÄ PÄIVÄÄN ! ! AAAPINA AAAUUUTISTI NARSU VAAAAJUUUK HOIROKKI TOJO HÖNÖ ON ! ! ÄLÄ KOMMENTOI ! ! ÄLÄ RUOKI NARSU MASSAPOSTAUS VAAAAJUUUK HOIDOKKI TROLLIA ! ! ÄLÄ KOMMENTOI ! !
- Anonyymi00015
Tämä kaveri pitäisi saada hoitoon😳
- Anonyymi00010
Komppressori kuuluu Tojossa Relax turvaan eli 10v/160tkm on sillä takuu.
Uusissa volkkareissakin on 5 vuoden takuu joten en ymmärrä miten se kompressori pitää itse maksaa 100tkm ajetussa.- Anonyymi00013
Monikohan uuden volkkarin omistaja täällä kirjoittelee? Jos muistan oikein, niin tuo 5 v takuu kata kaikkia malleja. Iltasanomista kopsattu: "Kahden vuoden takuu jää yhä hyötyautomallistoon sekä henkilöautoista Volkswagen VW ID. Buzziin ja Multivaniin. Myös Volkswagenin kanssa samaan konserniin kuuluvien Skodan ja Audin takuu pysyy edelleen kahdessa vuodessa."
- Anonyymi00011
Invertteri..laturi..lämpöpumppu..kaikki 4-7 tonnia kappale asennettuina sähköautoon...ainiin mutta ei mulla se hajoo kunnos🤣
- Anonyymi00016
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
Hej 😘 Mukava kokous aikuisille 👉 https://ja.cat/finngirl#/?/?/fioavx1qoz3
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞 - Anonyymi00017
Yksinäinen ilta? Tapaa kuumia tyyppejä heti 😈 https://Nicole.hoty.lat/Nicole#/?/?/t3faevbpj
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521837
- 621772
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p111317- 611121
- 491084
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41775Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118637Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86630Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566