Saksassa pankkimurto, kuka saa elokuvaoikeudet?

Hollywoodissa kilpaillaan hyvästä tarinasta.
14186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Missä liikepaljastin tutkat?

Pankin virhe!

Äänestä
  • Eikö ollut hälytyslaitteita käytössä, todella outoa ettei mitään hälytystä vaan rosvot saivat häärätä ilmeisesti kauan.

    Äänestä

Miten ihmeessä Saksassa on noin heikkolaatuisia pankkeja, joiden peltirasioissa on kymmenien miljoonien arvosta asiakkaiden omaisuutta? Tuskin onnistuisi Suomessa.

Äänestä
  • Joo siellähän oli ollut kai käteistäkin paljon rasioissa. Saku on ilmeisesti halunnut kätkeä, jottei näy tilillä...noin kävi.

    Äänestä

Kävivät suorittamassa noston kerralla

Äänestä

Ulkomaan tekijät hakivat sosiaaliapuja saksa kallis maa

Äänestä

Saalis arvio 30milj€

Äänestä

Jedem nach seine. Arbei macht nicht frei.

Äänestä

Sinne meni israelin kullat...

Äänestä

Hollywoodissa ei olekaan juuri koskaan keksitty hyviä tarinoita, mutta ne ovat aina osanneet panna toisten keksimät hyvät tarinat poikimaan rahaa...

Äänestä
  • Koska tulee raina...Trump ja Epsteinin salaiset arkistot.

    Äänestä

"PANKINJOHTAJA VARASTI TAI TÄMÄ OLI DIGI-ID-MAINOS"!!!

Äänestä

Ryöstetystä pankkiholvista otettuja kuvia on ollut pakko sumentaa, koska ryöstäjät levittivät lattioille tallelokerosta löytynyttä lapsipornoa.

Äänestä

Kävikö joku nostamassa maataloustukea

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hollywoodissa kilpaillaan hyvästä tarinasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu