Jouluaaton katoamismysteeri – kadonneen teinin pelätään olevan välittömässä vaarassa. Nuori nainen katosi jouluaattona. Hänet nähtiin viimeksi hänen lähtiessään kotoaan jouluaaton aamuna.
Hänen kerrotaan tehneen usein aamukävelyjä, mutta tällä kertaa hänen äitinsä huolestui, kun tytär ei palannutkaan takaisin kohtuullisen ajan kuluessa.
Nyt viranomaiset uskovat nuoren naisen olevan vaarassa. Poliisi ei ole sulkenut pois kidnappauksen tai ihmiskaupan mahdollisuutta.
Poliisi lisäsi, että on myös mahdollista, että nainen on saattanut kadota omasta tahdostaan.
Lähes viikon kestäneet etsinnät ovat tuottaneet vain niukkoja tuloksia. Yksi pienistä vihjeistä on video, joka on oletettavasti nauhoitettu hänen katoamispäivänään.
Valvontanauhalla näkyy nainen, joka etsii autostaan tuntematonta esinettä. Koska nainen jätti auton jälkeensä, viranomaiset uskovat naisen kävelleen jalan jonnekin.
Nuorella naisella on tiettävästi mukanaan vain hänen auton avaimensa ja mahdollisesti ajokortti. Viranomaiset ovat huolissaan siitä, että hän ei ottanut matkaansa puhelintaan.
Laaja etsintäoperaatio jatkuu edelleen.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011719949.html
Nuori nainen kateissa
Anonyymi-ap
2
209
Vastaukset
- Anonyymi00001
ei liity Lapuaan !sorry !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998