Onko Orpo pyytänyt anteeksi kaapeliin osuneen laivan miehistöltä

Suomalaiset rasistit ovat laittaneet kaapelin rasistisesti väärään paikkaa. Orpon pitää mennä nuolemaan miehistön kengät.
7115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Orpo: Rasismi nauttii hallituksen suojelusta.

Äänestä
  • .

    Äänestä

Oletko aivan varma että laivalla on juutalaisia?

Äänestä

Elisan toiminta on kiellettävä. He ovat laittaneet rasistisesti kaapeleita häiritsemään ulkomaalaistaustaisia merenkulkijoita.

Äänestä

Orpo pyytää anteeksi ainakin venäjäksi, georgiaksi, kazakstaniksi ja azerbaidzhaniksi..

Äänestä

Orpo pyytää anteeksi ja kaikki on taas ookkei😉

Äänestä
  • Saa nähdä koska turistit taas palaavat Suomeen kun alkoivat kuulemma boikotoimaan rasistista Suomea.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomalaiset rasistit ovat laittaneet kaapelin rasistisesti väärään paikkaa. Orpon pitää mennä nuolemaan miehistön kengät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu