Israel on Venäjän ystävä. Persujen kanta?

Persujen ihailema Israel on persujen aiemmin ihaileman Venäjän hyvä ystävä. Esim. juuri nyt saamme nauttia Venäjältä Israeliin matkalle olleen kauppalaivan aiheuttamasta kaapelirikosta. Mitäs mietteitä tämä teissä herättää persut? Miksi ihailette ja olette ihailleet näitä maita?
10222
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eduskunnan Israelin ihailijoita olivat ensin KD.Syy Raamatun sepustukset.Sitten persut nousi Palestiinalaisten kansanmurhan kannattajaksi.Islamofobia ja rasimi syynä.Ei oikeastaan mitään järkevää perustetta.Israelia nuollaan ja palestiinalaisia vihataan.Tekopyhien tapa toimia.Apinoidaan Trumppia.Israel saa terrorisoida vapaasti toisia ja Trump on silti suuri ystävä.Persut ihannoivat juuri tuollaista toimintaa.

1Äänestä

Netanjahu on Putinin ystävä ja liittolainen, koska hän tarvitsee venäläisten maahanmuuttajien äänet.

Äänestä

Väitteesi on vain sun oma mielipide, joten saat pitää mielipiteesi omanasi joka on kakkelin jauhantaa, pitäskö persujen jotenkin reagoida siihen?

Äänestä

Mistä päättelet, että ko. laiva oli matkalla Israeliin? Mistä päättelet, että Israelin valtio liittyy laivaan jollain tavalla?

Äänestä
  • Kerrottiin uutisessa, että laiva oli tulossa Pietarista ja matkalla Israeliin, lastina mm pakotteiden alaista terästä.

    Äänestä

  • Eikö tuosta laivan matkan päätesatamasta ollut mainintaa missään persumediassa?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Eikö tuosta laivan matkan päätesatamasta ollut mainintaa missään persumediassa?

    Ei näköjään. Jos Suomen uutiset, Mv-lehti ja Aku Ankka tiedon lähteinä, niin ymmärretään. Sitten viä persun keskimääräinen älykkyys.

    Äänestä

zelenskyi ?

Äänestä

Yhteiset ystävykset. Suomi-persu osoittaa ystävyyttään boikotoimalla paikkakuntansa s-markettia. 🤡

Äänestä
  • Keskitetään kaikki ostot Keskiselle , ei ylenkatso meikäläisiä eikä Israelia !!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persujen ihailema Israel on persujen aiemmin ihaileman Venäjän hyvä ystävä. Esim. juuri nyt saamme nauttia Venäjältä Israeliin matkalle olleen kauppalaivan aiheuttamasta kaapelirikosta. Mitäs mietteitä tämä teissä herättää persut? Miksi ihailette ja olette ihailleet näitä maita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu