Lisää bullshit akkutekniikkoja

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/b637de99-2d62-4f3e-a35b-51befc5061e1

Taas yritetään kuluttajia höynäyttää "uudella" akkutekniikalla, joita tuntuu tupsahtelevan lisää joka kuukausi. Mutta pakkohan se on, kun yritetään säilyttää kuluttajien usko sähköhärveleiden tulevaisuuteen. Kahden vuoden päästä kukaan ei enää muista tätä uutta ja mullistavaa akkutekniikkaa saatika niitä kymmeniä muitakaan aiemmin julistettuja.
6149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eli olet päättänyt tuomita tämän uutisen valeuutiseksi, mutta et esitä mitään vastatodisteita väitteellesi... muuta kuin jotkut muut akkutekniikan tutkimukset ovat joskus epäonnistuneet? Luulen että pelkäät polttomoottoriautojen puolesta ja se aiheutaa sinussa ärsytystä, jolloin puheet sen mukaiset.

Äänestä
  • Se on Pietarin trolli joka koittaa saada myytyä öljytuotteita mollaamalla sähkiksiä. Tästä huolimatta ajan vielä itse bensapelillä.

    Äänestä

  • Näitä erilaisia akkutekniikoita on kehitetty varmaan satoja, mutta lähes mitään niistä ei tule koskaan käyttöön sähköautoihin. Joten niin kauan kuin mikään oikea myynnissä oleva auto ei akkua käytä niin en piittaa koko uutisesta. On yli 90% mahdollisuus, että emme tule koskaan näkemään tätäkään akkua missään tuotteessa. Ja jos akku tulisikin niin se ei välttämättä lunasta lupauksia.

    Äänestä

  • Kuulostaa karbidi lampun idealta. Kyllä se toimii mutta kallista.

    Äänestä

Kaikissa näissä mullistavissa keksinnöissä, jopa vuosia lupailluissa solid state akuissa on samat ongelmat. Järkyttävän kallis valmistus ja lyhyt kestoikä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/b637de99-2d62-4f3e-a35b-51befc5061e1

Taas yritetään kuluttajia höynäyttää "uudella" akkutekniikalla, joita tuntuu tupsahtelevan lisää joka kuukausi. Mutta pakkohan se on, kun yritetään säilyttää kuluttajien usko sähköhärveleiden tulevaisuuteen. Kahden vuoden päästä kukaan ei enää muista tätä uutta ja mullistavaa akkutekniikkaa saatika niitä kymmeniä muitakaan aiemmin julistettuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu